17 травня

"ЩОДЕННІ РОЗДУМИ"


І прощаємо...


У найважчих обставинах мого життя мені знову і знову доводиться прощати інших і самого себе.

«Як це бачить Білл» (стор. 268)


Прощення себе і прощення інших - два потоки в одній річці, а гребля з образи заважає їх течії або зовсім припиняє її. Якщо греблю прибрати, то обидва потоки потечуть знову. Кроки АА дозволяють мені побачити, як формувалося почуття образи і як воно потім перервало ці потоки в моєму житті. Кроки вказують шлях, слідуючи по якому, можна, по милості Бога, як я Його розумію, позбутися від вантажу образ. Так я знаходжу ту необхідну благодать, котра дає мені сили пробачити самого себе та інших.
"А.А. - 24 години"


Думка А.А. на цей день:

Багато людей, бажаючи добра, обходяться з алкоголіком як священик і Левит. Вони проходять повз нього іншим краєм дороги, зневажаючи його і кажучи йому, як низько він упав, втративши силу волі. У той час як насправді він став жертвою алкоголю, так само як нещасний в притчі став жертвою розбійників. А член АА, який працює з іншими, подібний до доброго самаритянина. Чи торкнулося мене співчуття?
ЧИ НАМАГАЮСЬ Я ЗА БУДЬ-ЯКОЇ МОЖЛИВОСТІ ПОТУРБУВАТИСЯ ПРО ІНШОГО АЛКОГОЛІКА?


Медитація на цей день

Я повинен постійно жити, готуючись до приходу кращого. Все життя - це підготовка до чогось кращого. Я повинен дочекатися настання світанку. Я повинен відчувати серед печалі нічної ту радість розуміння, що несе тверду впевненість в тому, що кращі часи настануть. "Скорботою сповнена ніч, але ранок приносить радість". І знай, що у Бога приготовано для тебе багато доброго, якщо ти готуєш себе до того, щоб прийняти це добре. Все існування твоє - лише вправа в очікуванні кращого життя.


Молитва на цей день

Молюся, щоб, коли скінчиться це життя, повернувся я в вічне, безмежне життя у Богові. Молюся, щоб зробити мені це своє життя підготовкою до майбутнього кращого життя.

18 травня

"ЩОДЕННІ РОЗДУМИ"


Свобода бути самим собою


Якщо ми будемо старанно працювати над цією фазою свого розвитку, то здивуємося результату, не пройшовши ще й половини шляху. Ми пізнаємо нову свободу і нове щастя.

«Анонімні Алкоголіки» (стор. 83)


Моя перша справжня свобода - це свобода не випити сьогодні. Якщо я щиро прагну до неї, то буду працювати по Дванадцяти Кроках. І тоді щастя цієї свободи прийде до мене - може, скоро, а може, і не дуже. За нею послідують інші свободи, і перераховувати їх - це нове щастя. Сьогодні мені була дана ще одна свобода - свобода бути самим собою. Тепер я вільний бути кращим, ніж був будь-коли.
"А.А. - 24 години"


Думка А.А. на цей день:

Ми в АА з двох основних причин: самим залишатися тверезими і допомагати іншим залишатися тверезими. Широко відомий факт, що, допомагаючи іншим, здебільшого допомагаєш залишитися тверезим і собі. Також було доведено, що одному, самому по собі, дуже складно підтримувати тверезість. Дуже багато хто намагався, і їм це не вдалося. Вони приходили на кілька зборів АА і потім не пили кілька місяців, але потім рано чи пізно вони зазвичай запивали.
ЧИ ЗНАЮ Я, ЩО САМОМУ МЕНІ НЕ ВДАСТЬСЯ УСПІШНО ПІДТРИМУВАТИ ТВЕРЕЗІСТЬ?


Медитація на цей день

Поглянь за допомогою віри туди, де поза простором і часом перебуває Бог - туди, звідки ти прийшов, і куди в підсумку повернешся. "Поглянь на Нього і спасешся". Бачити далі матеріального підвладне уяві будь-кого. Погляд віри рятує від розпачу. Погляд віри рятує від тривог і турбот. Погляд віри приносить мир понад розуміння. Погляд віри приносить необхідну силу. Погляд віри дає нову і живу силу, дає чудову ясність і спокій.


Молитва на цей день

Молюся, щоб даний мені був погляд віри. Молюся, щоб вірою моєю міг я зазирнути у життя вічне, яке більше, ніж просто "тепер".

19 травня

"ЩОДЕННІ РОЗДУМИ"


Віддаємо без жодних умов


І він добре знає, що його власне життя стало багатшим, і це - додаткова нагорода за те, що він віддає щось іншому, не вимагаючи нічого натомість.

«Як це бачить Білл» (стор. 69)


Коли я тільки прийшов до Товариства, мені важко було засвоїти ідею віддання без жодних умов. Мені здавалося підозрілим, коли інші хотіли мені допомогти. Я думав: «А чого вони хочуть взамін?» Але незабаром я пізнав радість допомагати іншим алкоголікам і зрозумів, чому вони з самого початку ставилися до мене так. Моє ставлення змінилося, і з'явилося бажання допомагати іншим. Часом я турбувався, оскільки хотів, щоб і вони пізнали радість тверезості і привабливість життя. Коли моє життя наповнене присутністю люблячого Бога, як я Його розумію, і я ділюся цією любов'ю зі своїми побратимами-алкоголіками, у мене виникає непередаване відчуття, що я володію якимось особливим багатством.
"А.А. - 24 години"


Думка А.А. на цей день:

Товариство багато в чому сприяє підтримці тверезості. Лікарі називають це груповою терапією. Зі зборів АА ми завжди щось виносимо для себе. Буває, не хочеться йти на збори, починаєш вигадувати приводи, щоб не піти. А потім все одно йдеш. І від кожних зборів відчуваєш підйом. А ще більше отримуєш від зборів, коли вносиш в них свій внесок.
ЧИ ВНОШУ Я СВІЙ ВНЕСОК НА ЗБОРАХ?


Медитація на цей день

'' Він вийняв мене з жахливою ями, з глини слизької, і поставив ногами на камінь і направив мій рух ". Перша частина:" Він вийняв мене з жахливої ями ", означає, що, звернувшись до Бога і віддавши в руки Його свої проблеми , я здатен подолати гріхи і спокуси мої. "Поставив ногами на камінь" означає, що якщо я в усьому довіряю Богові, я в безпеці. "Направив мій рух'' означає, що якщо я чесно намагаюся жити згідно з тим, як хоче того Бог, я буду мати щодня вказівки Звище.


Молитва на цей день

Молюся, щоб ногами стояти на камені. Молюся, щоб покластися мені на Бога в тому, що направить Він кроки мої, куди потрібно.