Для ЗМІ

Якщо будь-хто, будь-де
звертається за допомогою, 

я хочу, щоб рука АА завжди
була поруч.

І за це – я відповідаю.

Спільнота Анонімних Алкоголіків (АА) в Україні – це тисячі людей, що обрали для себе тверезе життя, долаючи залежність від алкоголю.

Люди, що мають проблеми через зловживання алкоголем, живуть поруч з нами. Багаті і бідні, з різним соціальним статусом, віруючі й атеїсти, школярі або студенти – всі вони потрапили в страшну пастку залежності, забратися з якої самостійно, без допомоги, дуже і дуже складно, практично неможливо.

Одним з найбільш дієвих методів допомоги залежним від алкоголю є програма “12 Кроків” Анонімних Алкоголіків.

АА – це не організація в звичному для нас розумінні цього слова. Тут не платять вступних або членських внесків, немає керівників і підлеглих. Допомога надається безкоштовно і не накладає жодних зобов’язань, не потрібно називати своє прізвище або адресу. А те, що АА не пов’язані з будь-якими релігійними конфесіями, політичними партіями і комерційними або силовими структурами, дозволяє людям різних професій та віросповідань, різних матеріальних статків та інтелектуального рівня разом долати смертельну недугу.

Ці та інші принципи діяльності спільноти сформувалися за довгі роки, що пройшли з моменту створення першої групи АА у червні 1935 року. Ця група була створена в США біржовим маклером Біллом У. і хірургом Бобом С. Про те, що з ними відбувалося і завдяки чому вони прийшли до тверезості, Білл, спільно з друзями, написав в книзі під назвою «Анонімні Алкоголіки». У буквальному сенсі «вивернувши назовні» душу алкоголіка, вони показали, де і в чому слід шукати порятунок від хвороби. Саме тому, що цю книгу написали самі алкоголіки, їй повірили. До АА стали приєднуватися люди спочатку в США, а згодом, натхненні їх досвідом, і в інших країнах світу.

Зараз групи АА успішно працюють у більш як 180 країнах світу. Мільйони людей, одужуючи за допомогою програми «12 Кроків» Анонімних Алкоголіків, не просто долають потяг до спиртного, а повертаються до повноцінного життя в суспільстві.

Перші групи АА в Україні виникли в 1989 році – спочатку в Києві, Одесі та Луцьку. А зараз їх більш як сто в різних містах, і це число постійно зростає.

В останні роки в нашій країні практичне застосування програми «12 Кроків» прийняте і схвалене багатьма наркологічними організаціями, реабілітаційними центрами, соціальними службами, а також духовенством.
На закінчення доречно згадати слова одного із засновників спільноти:«Причиною широкого визнання Анонімних Алкоголіків у всьому світі була допомога медиків, священнослужителів, журналістів і багатьох, багатьох інших, які з часом стали нашими справжніми друзями».

Шукаємо таких друзів і ми!

Особливо варто відзначити,
що духовною основою спільноти АА є анонімність.

Анонімність – найважливіший принцип спільноти, який дозволяє його членам уникнути розголошення того факту, що вони є алкоголіками. Такий підхід відіграє дуже важливу роль для новачків. В АА поважають особисту анонімність і чекають цього від представників ЗМІ.

Анонімність підкреслює рівність всіх членів співдружності, припиняючи тим самим можливі спроби досягти публічного визнання. Тому зйомки і запис матеріалів за участю членів спільноти АА необхідно здійснювати без оголошення їх прізвищ. Неприпустимі зображення членів спільноти АА, де їх можна було б упізнати чи іншим чином зробити відомими для широкої громадськості. Ми прагнемо зробити відомою нашу програму одужання, а не осіб, які беруть в ній участь.

Дякуємо за розуміння. Сподіваємось на конструктивну співпрацю.