Знайти свій власний шлях

Ми сподіваємося, що ця книжка чітко показала, що ми не вважаємо пияцтво легковажною темою. Алкоголізм заслуговує на дуже серйозну вашу увагу. Ми не вважаємо жарти, розказані про хворих проблемних пияків, смішними, за винятком тих, які ми розповідаємо про себе з позиції тверезості. Нам не смішно, коли хтось похваляється напитися. Це нагадує гру в російську рулетку.

Незважаючи на наше серйозне ставлення до алкоголізму, ви побачите, що ми зазвичай з гумором і відсторонено говоримо про своє минуле і про своє видужання. Ми вважаємо, що це здоровий підхід. Він ніяк не ослабить нашого рішення стати і залишатися здоровими.

Більшість із наших членів близько бачили смерть. Ми зазнали тих страждань, що викручують кості. Але ми також знали й на-дію, що примушує серце співати. І ми сподіваємось, що ця книжка принесла вам більше підбадьорення, аніж болю. Якщо ви проблемний пияк , то ви добре знаєте, що таке біль і самотність. Ми хотіли б, щоб і ви знайшли той спокій і радість, які ми знайшли, зустрічаючи реальність життєвих злетів і падінь з ясною головою і спокійним серцем.

Безсумнівно, ми зробили лише початок у справі тверезого життя. Раз за разом ми пізнаємо все нові ідеї, які можуть допомогти.

Будучи тверезим, ви обов’язково матимете нові ідеї, не зазначені тут. Ми сподіваємося на це. Ми також маємо надію, що коли у вас з’являться свіжі ідеї на цю тему, то ви передасте їх далі. Будь ласка, поділіться ними. (Ви пригадаєте, що акт спільного поділу може бути корисним для вас.) Чим більше досвіду ми всі зберемо, тим більшій кількості проблемних пияків зможемо допомогти.

Дехто з нас не раз повертається до пиття перед тим, як дійсно утвердитись у тверезості. Якщо таке трапиться з вами, то не впадайте у відчай. Багато з нас пережили це і прийшли до успішної тверезості. Намагайтеся не забувати, що алкоголізм є надзвичайно серйозним станом людини і що рецидиви у цій хворобі так само можливі, як і в інших. Але за ними може настати одужання.

Навіть після невдач, при вашому подальшому бажанні одужати і спробувати нові підходи, наш досвід переконує нас, що ви вже стали разом із сотнями тисяч товаришів на стежку щасливої та здорової долі. Ми сподіваємося зустріти вас особисто в наших рядах.

Але який би шлях ви не обрали, разом з нами чи свій власний, ви долаєте його з нашими найкращими побажаннями.