ВСТУП

Це – четверте видання книжки «Анонімні Алкоголіки». Перше видання з’явилося у квітні 1939 році і за наступні шістнадцять років її наклад склав понад 300 000 примірників. Загальний наклад другого видання у 1955 році досяг більш ніж 1 150 000 примірників. Третє видання вийшло з друку у 1976 році і досягло накладу близько 19 550 000 примірників у всіх форматах. Оскільки ця книжка стала основним текстом для нашого Товариства і допомогла одужати дуже багатьом чоловікам і жінкам, які є алкоголіками, то існує стійкий настрій проти того, щоб вносити будь-які радикальні зміни до неї. Тому перша частина цієї книжки, в якій описана програма одужання AA, залишилася здебільшого без змін у процесі редагування другого, третього і четвертого видань. Розділ «Думка лікаря» збережений недоторканим, таким, як був спочатку написаний у 1939 р. покійним Доктором Вільямом Д. Сілквортом, великим медичним добродієм нашого Товариства.

Друге видання включило додатки, Дванадцять Традицій і вказівки, як встановити зв’язки з AA. Але головна зміна була зроблена у розділі особистих історій, який був розширений, щоб відобразити зростання Товариства. «Історія Білла», «Кошмар доктора Боба» і ще одна особиста історія з першого видання були залишені без змін; три історії були відредаговані і одна з них названа по-іншому; були написані нові варіанти двох історій з новими заголовками; додано тридцять зовсім нових історій і весь цей розділ був розділений на три частини під тими ж самими заголовками, що й зараз.

У третьому виданні, Частина І («Піонери A.A.») залишилася без змін. Дев’ять історій з Частини II («Вони зупинилися вчасно»), перенесені з другого видання; додано вісім нових історій. В Частині ІІІ («Вони втратили майже все») залишено вісім старих історій і додано п’ять нових.

Це четверте видання містить Дванадцять Концепцій для Всесвітньої Служби, і в ньому виправлено три розділи особистих історій наступним чином: до першої частини додана одна нова історія, а дві історії, які спочатку з’явилися у третій частині, були переміщені сюди також; шість історій видалено. Шість історій у другій частини перенесено, додано одинадцять нових історій і одинадцять історій вилучено. Третя частина тепер містить дванадцять нових історій; вісім були видалені (додатково до тих двох, які були переміщені до першої частини).

Всі зміни, внесені впродовж років у Велику Книгу (улюблена назва цієї книжки членами AА), мали ту саму мету: точніше відобразити сучасний склад «Анонімних Алкоголіків» і таким чином охопити більше алкоголіків. Якщо у вас є проблема з питтям, то ми надіємося, що при читанні однієї зі сорока двох особистих історій ви, можливо, зупинитеся і подумаєте: «Так, це трапилося зі мною», або, що важливіше: «Так, я почував себе саме так», або що найважливіше: «Так, я вірю, що ця програма саме так зможе працювати і для мене також».