Наш досвід, Традиції № 1-2-3.

Як я розумію, традиції АА існують для створення і забезпечення комфортного перебування кожного члена АА в групі і забезпечує існування всіх груп АА. Для мене традиції АА – це кодекс правил, завдяки яким існує кожна група і зберігається єдність в АА.

Звідки наші традиції? Вони вироблялися на підставі досвіду АА. Саме про це йдеться в передмові до глави Дванадцять традицій (розгорнута форма) книги Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій: наше перебування в АА навчило нас наступного і далі йде перерахування Традицій.

Ще раз підкреслю: наше існування навчило нас, і нічого більше.

 

Традиції 1+2+3.
Наш досвід навчив нас…

 

Наш досвід АА навчив нас, що:

1.Кожний член Товариства Анонімних Алкоголіків є лише маленькою частинкою великого цілого. АА повинна продовжувати існувати, інакше більшість із нас неминуче загине. Отже наш спільний добробут стоїть на першому місці. Але особистий добробут кожного члена АА іде відразу за ним.

2.У справах нашої групи є лише один вищий авторитет – люблячий Бог, яким Він постає в нашій груповій свідомості. Наші керівники – лише наділені довірою виконавці, вони не наказують.

3.Наше членство повинно включати всіх, хто страждає від алкоголізму. Тому ми не можемо відмовити нікому, хто хоче видужати. Також членство в АА ніколи не повинно залежати від грошей чи вміння пристосовуватися. Будь-які два чи три алкоголіки, які зібралися разом для підтримання тверезості, можуть називати себе групою АА, за умови, що як група вони не входять до іншої організації

 

Всецело и безоговорочно принимаю каждый из предложенных постулатов. Однако, на первое место я бы поставил третью Традицию. Мне по душе, что каждый, кто имеет желание прекратить пить, может это сделать в нашем сообществе, не зависимо от социального статуса и положения в обществе. Для избавления от моего эгоцентризма и мнимой исключительности очень важно также принять тот факт, что я всего лишь один из многих или частичка единого целого и для моего личного благополучия жизненно необходимо существование всего АА. Для меня также очень важна вторая Традиция –  отсутствие в нашем сообществе авторитаризма, единоначалия, идолопоклонства. Единственный авторитет для меня  – любящий Бог.