ВИВЧАЄМО ТРАДИЦІЇ. Теми для обговорення.

ЧЕТВЕРТА ТРАДИЦІЯ

«Кожна група повинна бути незалежною в усіх аспектах, за винятком тих, які стосуються інших груп АА як частин цілого»

 

 1. Чи наполягаю я на тому, що існує лише кілька правильних способів життєдіяльності АА?
 2. Чи моя група завжди бере до уваги благо цілої Спільноти? Найближчих груп? Тверезіючих самітників? «Інтернаціоналістів», що намагаються повернутися до здоров’я «далеким від берега» шляхом? Якоїсь групи в іншій країні чи на іншому континенті?
 3. Чи ставлюся я несхвально до успіхів інших учасників АА, коли вони відрізняються від моїх, чи також намагаюся чогось у них навчитися?
 4. Чи завжди я пам’ятаю про те, що для людей поза Спільнотою, які знають про мою приналежність до неї, я, певною мірою, можу репрезентувати собою всю нашу любу АА?
 5. Чи я готовий допомогти новачку зробити все, що для нього можливо, не для мене – аби він міг триматися тверезості
 6. Чи я ділюся своїми знаннями про духовні «інструменти» Програми з тими, хто, можливо, про них не чув?

 

П`ЯТА ТРАДИЦІЯ

«Кожна група має єдину головну мету: нести послання алкоголіку, який і досі страждає»

 

 1. Чи я уникаю відповідальності, говорячи «Я сам не є групою, отже ця і ця Традиції мене не стосуються»?
 2. Чи готовий я твердо пояснювати новачку, якого роду допомогу АА не здійснює, навіть якби він розлютився на мене за те, що ніхто не хоче позичити йому гроші?
 3. Чи я завзято домагався сьогодні від якогось учасника АА, аби від зробив мені велику послугу або виказував особливі міркування тільки тому, що я алкоголік і його брат зі Спільноти?
 4. Чи я готовий в межах Дванадцятого Кроку нести послання черговому новачку, незалежно від того, ким буде ця особа чи як важко або обтяжуюче може це виявитися для мене?
 5. Чи всіма способами допомагає моїй втілювати її головну мету?
 6. Чи я пам’ятаю, що «ветерани» так само можуть бути алкоголіками, які й далі страждають? Чи намагаюся як допомагати їм, так і вчитися у них?

 

ШОСТА ТРАДИЦІЯ

«Група АА ніколи не повинна підтримувати, фінансувати чи позичати назву АА жодним спорідненим осередкам чи підприємствам, щоб проблеми фінансові, майнові чи амбітність не відволікали нас від головної мети»

 

 1. Чи повинен я разом із іншими учасниками моєї групи організувати збір грошей від інституції чи осіб поза Спільнотою, щоб за отримані кошти оплатити кілька ліжок для алкоголіків з АА в місцевій лікарні? Чи повністю зникла у мене одержимість пияцтвом?
 2. Чи для групи корисно взяти в оренду невеликий будинок?

3. Деякі алкоголі зв’язуються зі Спільнотою лише за умови, що будуть мати можливість дивитися телевізор чи грати в карти. Якщо здійснення цих умов виявиться обов’язковим для несіння послання, чи повинні ми їх здійснити?