Відвідувати збори АА

Задовго до появи цієї книжки кожна її окрема ідея та набагато більше пропозицій для тверезого життя вивчалися і були визнані сотнями тисяч алкоголіків, які успішно видужали. Це був результат не лише читання, але й розмов між собою. Спочатку ми переважно слухали.

Ви легко можете зробити те саме добровільно, і ви не повинні нікуди «вступати».

Ми просто ходили на збори Анонімних Алкоголіків. Їх число перевищує п’ять мільйонів щороку, в приблизно 170 країнах по всій земній кулі. І пам’ятайте: ви не повинні ставати членом АА, щоб відвідати збори АА. Якщо ви хочете лише «поглянути» на АА, то ласкаво запрошуємо вас на збори АА як спостерігача, що тихо сидить мовчки та слухає. Вам немає потреби називати своє ім’я , або ж вигадайте, яке хочете. АА це розуміють правильно. АА не реєструє іменні членів, ні відвідувачів, які приходять на збори. Вам не доведеться нічого підписувати чи відповідати на будь-які запитання.

Не вагайтесь запитувати, якщо хочете. Але багато людей на перших порах воліють тільки слухати.

Як майже всі, хто ходив на збори АА, спочатку ви можете бути дуже вражені. Люди, яких ви побачите довкола, виглядають нормальними, в міру щасливими і успішними. Вони не подібні до пияків, зображених на старомодних карикатурах, нероб чи фанатичних засушених тверезників.

Більше того, ви побачите, що це досить дружна компанія, яка багато сміється – з себе. Ось тому, якщо ви у похміллі, то на зборах АА ви знаходите веселе середовище, щоб вийти з похмілля і почуватися набагато краще.

Можете бути впевнені, що кожний член АА в цій кімнаті глибоко розуміє, що саме ви відчуваєте, бо ми чітко пам’ятаємо свої власні похмільні біди і те, як ми почувалися, коли вперше прийшли на збори АА.

Якщо ви сором’язливі і любите самотність – як і багато хто з нас – то побачите, що члени АА готові надати вам достатньо самотності, якщо ви дійсно цього хочете і воно дає вам більший комфорт.

Проте ми побачили, що після зборів корисніше зібратися разом, щоб перекусити і дружно поговорити. Сміливо беріть участь у спілкуванні чи в «особистому зізнанні» в такій мірі, в якій ви захочете.

Різні види зборів АА
При написанні цієї книжки ми зверталися за порадою до багатьох членів АА зі США і Канади. Найперше місце в утриманні від пиття, на їхню думку, займає відвідування різноманітних зборів АА. «Саме там ми вчимося один від одного», – написав один член.

Якщо ви хочете залишатися тверезим, то відвідування будь-яких зборів АА, безумовно, безпечніше, ніж відвідування бару чи вечірки, або ж перебування вдома з пляшкою!

Найкращий спосіб уникнути малярії – це триматися подалі від болота з комарами. Так само шанси не випити є більшими на зборах АА, ніж у будь-якому алкогольному середовищі.

Крім того, збори АА є поштовхом до видужання. Тоді як метою коктейлевої вечірки є пиття, спільною метою на зборах АА є тверезість. Тут більше, ніж деінде, ви оточені людьми, які розуміють пияцтво, цінують вашу тверезість і можуть підказати багато способів її підтримання. На додаток ви бачите багато прикладів щасливих, непитущих алкоголіків, які успішно виду-жали. Це не те, що ви бачите у барах.

Ось найбільш популярні види зборів груп АА і користь від їх відвідування.

Збори для початківців (або новачків)
Вони зазвичай менш чисельні, ніж інші збори, і часто передують більшим зборам. Вони відкриті для всіх, хто вважає, що, можливо, має алкогольну проблему. Подекуди ці збори становлять собою ряд запланованих дискусій і бесід про алкоголізм, видужання і про саме АА. В інших місцях збори початківців – це просто засідання у формі запитань і відповідей.

Члени АА, котрі відвідали багато таких зборів, зазначають, що це чудові місця для запитань , знаходження нових друзів і появи відчуття затишку в компанії алкоголіків, які не п’ють.

Відкриті збори (запрошуються всі, як алкоголіки, так і неалкоголіки)
Вони виглядають трохи організованішими і формальнішими. Зазвичай два або три учасники (які зголосилися заздалегідь) по черзі розповідають групі про свій алкоголізм, про те, що трапилось, і про своє видужання.
Така розповідь члена АА не мусить відповідати якомусь визначеному зразку. Безперечно, не всі члени АА є блискучим ораторами. По суті, навіть ті, чия робота пов’язана з професій-ними виступами, старанно уникають виголошення промов на зборах АА. Натомість вони намагаються розповісти свої історії по можливості прямо і просто.

Що є безпомилковим, то це разюча щирість і відвертість, яку ви чуєте. Ви, напевно, будете здивовані, коли побачите, що багато смієтеся і кажете собі: «Ага, саме так і є!»

Одна з великих переваг відвідування таких відкритих зборів полягає в можливості почути широке розмаїття реальних історій хвороби алкоголізму. Ви чуєте про симптоми цієї хвороби, описані в багатьох різних формах, і це допомагає вам визначити, чи ви маєте їх.

Природно, що досвід кожного члена АА унікальний. Цілком можливо, що якийсь час ви будете чути про улюблені напої, способи пиття і алкогольні проблеми (чи алкогольний кайф), дуже подібні на ваші власні. З іншого боку, ви можете почути зовсім інші випадки з різних історій хвороби. Ви почуєте людей із різних суспільних верств, різних професій і віросповідань. Кожний член говорить тільки про себе і висловлює тільки власні думки. Ніхто не повинен говорити від усієї АА, і ніхто не повинен погоджуватися з думками чи ідеями, висловленими будь-яким іншим членом АА. Різноманітність думок заохочується і цінується в АА.

Але якщо ви уважно прислухаєтесь, то, очевидно, впізнаєте знайомі почуття, якщо не знайомі події. Ви визнаєте, що емоції промовця такі подібні на ваші, навіть якщо життя, про яке ви чуєте, радикально відрізнялося від вашого.

В АА це називається «ототожнення з промовцем». Воно не означає, що вік, стать, спосіб життя, поведінка, смаки чи проблеми промовця ідентичні з вашими. Але це означає, що ви чуєте про страхи, хвилювання, турботи і радощі, які вам зрозумілі та які ви й самі відчували не раз.

Вам може здатися дивним, що ви майже ніколи не чуєте в АА, щоб промовець виказував жаль до самого себе в результаті відлучення від алкоголю.

Ототожнення з минулим промовця може бути не таким важливим, як враження від його теперішнього життя. Той, хто виступає, часто або вже знайшов, або шукає зараз відчуття задоволення, спокою душі, вирішення проблем, любові до життя і такого самого духовного здоров’я, як і ви. Якщо це так, то єднайтеся. Бо ці якості передаються між людьми в АА.

Крім того, нагадування про муки активного алкоголізму може допомогти пригасити будь-яке потаємне бажання випити!

На таких зборах багато членів АА почули саме ті поради відносно видужання, яких вони шукали. І майже всі вони покидають збори такими свіжими і такими підбадьореними у своєму видужанні, що у них немає ні найменшого бажання випити.

Закриті дискусійні збори (тільки для алкоголіків або для тих, хто намагається зрозуміти, чи вони алкоголіки)
Деякі групи АА проводять дискусійні збори, що мають назву «відкриті», куди запрошуються всі, хто хоче. Частіше ж такі збори називаються «закриті» і проводяться лише для членів і потенційних кандидатів у члени АА, так щоб усі присутні могли вільно обговорювати будь -яку тему, яка турбує – або цікавить – проблемного пияка. Це конфіденційні дискусії.

Член АА, котрий зголосився заздалегідь, може почати збори короткою розповіддю про свій алкоголізм і видужання. Після цього починається загальне обговорення.

Всі, кого хвилює конкретна проблема, якою б болісною і сокровенною вона не була, можуть винести її на обговорення і по-чути від присутніх про їх досвід у залагодженні цієї чи подібної проблеми. І, звичайно ж, діляться відчуттям щастя і радості. Безумовно, що на таких зборах всі бачать, що жоден алкоголік не є унікальним чи самотнім.

Такі збори є семінарами, на яких алкоголік вчиться жити тверезо. Там можна почути багато пропозицій для підтримання щасливої тверезості.

Збори по вивченню Кроків
Багато груп АА щотижня проводять збори, на яких по черзі береться один із Дванадцяти Кроків АА і він стає основою для обговорення. Деякі групи з тою самою метою використовують Дванадцять Традицій АА, Три Заповіта АА, гасла і теми дискусій, запропоновані щомісячним журналом А А Ґрейпвайн. Але й інші теми не відкидаються, особливо якщо хтось із присутніх відчуває термінову потребу допомоги в негайній, невідкладній особистій проблемі.

У поєднанні з книжками Анонімні Алкоголіки і Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій збори по вивченню кроків дають можливість найлегше зрозуміти основні принципи видужання в АА і проникнутися ними. Ці засідання представляють багатство інтерпретацій і застосувань основної програми АА, показуючи, як ми можемо використовувати її, не тільки щоб залишатися тверезими, але й щоб збагатити своє життя.

Регіональні, національні та Міжнародні Конвенції і Конференції АА
Приймаючи від кількох сотень до більш, ніж 50000 членів АА, часто в супроводі їхніх родин, ці величезні зібрання АА, як правило, проводяться у вихідні дні і мають ряд засідань. Програма часто включає семінари з обговорення різних тем, а також бесід запрошених фахівців з алкоголізму і, звичайно ж, банкет, танці, розваги, інші культурні та спортивні заходи, тим приємніше, що вони безалкогольні. Вони показують нам, скільки задоволення ми можемо мати, будучи тверезими.
Вони також дають нам можливість познайомитися з членами АА з інших місць і повчитися в них. Для багатьох членів ці по-дії стають улюбленими святковими вихідними, а також дуже цінним піковим періодом у видужанні. Вони дають надихаючі спогади на наступні дні і часто є початком тісної довічної дружби.

Чи ми повинні ходити на такі збори до кінця свого життя? Зовсім ні, хіба захочемо.

Виглядає так, що тисячам із нас з роками все більше й більше подобаються такі збори АА. Отже, це задоволення, а не обов’язок.

Ми всі маємо потребу їсти, вмиватися , дихати, чистити зуби й тому подібне. І мільйони людей рік за роком працюють, читають, займаються спортом і відпочивають, відвідують громадські клуби та релігійні богослужіння. Тому наша постійна участь

у зборах АА не дивна, бо вони подобаються нам, ми беремо багато корисного з них і тримаємо своє подальше життя в рівновазі. Але більшість із нас частіше ходить на збори в перші роки свого видужування. Це допомагає закласти тверду основу для довготривалого одужання.

Переважно групи АА проводять збори раз або двічі на тиждень (тривалістю від години до півтори). І загально в АА вважають, що найкраще просувається той новачок, котрий виробляє звичку регулярно відвідувати збори принаймні однієї групи, а також час від часу ходити на збори інших груп. Це не тільки дає широкий вибір ідей, але й вносить у життя проблемного пияка деяку впорядкованість, щоб допомогти побороти пияцтво.

Ми переконались, що дуже важливо, особливо на початку, відвідувати збори сумлінно, незважаючи на різні обставини, що перешкоджають.

У відвідуванні зборів АА ми повинні бути такими ж ревними, як і в питті.

Який серйозний пияк колинебудь дозволяв, щоб відстань, погода, хвороба, бізнес, гості, безгрошів’я, час чи ще щось утримувало його або її від того дійсно бажаного пиття? Ми також не можемо дозволити, щоб щось не пускало нас на збори, якщо ми насправді хочемо видужати.

Також ми зрозуміли, що ходити на збори треба не лише тоді, коли є спокуса випити. Ми часто дістаємо більше користі, коли відвідуємо збори в хорошій формі і не думаємо увесь час про пиття. І навіть збори, які не задовольняють цілком і негайно, кращі, ніж ніякі.

Через їх важливе значення ми тримаємо список місцевих зборів увесь час при собі й ніколи не відходимо від дому без телефонного довідника АА, чи звертаємося до такого довідника в інтернеті, що дає можливість знайти збори або інших членів АА будь-де на землі.

Коли через серйозну хворобу чи природну катастрофу трапляється абсолютно неминуча перерва у відвідуванні зборів, ми навчилися знаходити замінники для них. (Хоча вражає, як часто ми чуємо, що бурі на крайній півночі, урагани і навіть землетруси не перешкодили членам АА проїхати сотню миль чи більше, щоб добратися на збори. Для декого поїздка на каное, верблюді, гелікоптері, джипі, у вантажівці, на велосипеді чи санках така ж природна, як і їзда на машинах, в автобусах чи метро для решти.)

В якості заміни для зборів, коли відвідуваня є неможливим, ми можемо зв’язатися з друзями з АА по телефону або електронною поштою; або ж ми можемо взяти участь в одному з багатьох онлайн-зібраннях, які є доступними в Інтернеті. Якщо жоден з цих методів не є доступним, ми можемо просто провести зібрання в нашій свідомості, читаючи деякі матеріали АА.

Для декількох сотень ізольованих членів АА – «Одинаків» (як, наприклад, склад збройних сил, який знаходиться далеко від дому), так і для тих, що перебувають в далекому плаванні – « Інтернаціоналістів» і «Гомерів», спеціальні послуги надаються безкоштовно Генеральним Офісом з Обслуговування АА з метою допомогти їм зберігати тісний контакт з АА. Вони отримують «Зібрання Одинаків-Інтернаціоналістів» та інші інформаційні матеріали, які дають їм змогу спілкуватися з іншими членами (поштою або за допомогою електронної пошти) між відвідуваннями регулярних зборів АА.

Але багато з тих, хто є сам по собі і не знаходить групи АА поблизу, роблять ще краще. Вони створюють нову групу.

Питання грошей
Алкоголізм затратний. Хоча АА не встановлює жодних податків чи внесків, ми вже заплатили дуже великі «податки» алко-маркетам і барменам перед тим, як потрапили сюди. Тому багато з нас приходять до АА майже без грошей, якщо не по вуха в боргах.
Чим швидше ми можемо стати незалежними, тим краще. Кредитори майже завжди раді вітати наші чесні, регулярні зусилля вибратися з ями, навіть малесенькими періодичними внесками.

Проте особлива витрата – звичайно, на додаток до їжі, одягу, житла – виявилась надзвичайно цінною в перші дні нашої тверезості. Один із нас дав дозвіл надрукувати свою

«Рекомендацію щодо Інвестування»:

У перші тижні без вина,
Коли нужда стоїть на ганку,
Шериф пильнує у вікна,
Спиш на підлозі ти до ранку,
Життя похмуре, доля зла,
Грошей катма в твоїх кишенях,
Це – час розплутати вузла
Цих злиднів, ніби нескінченних:
В метро жетон собі купи,
Або автобусний квиток,
Щоб міг на збори групи ти
Потрапити в потрібний строк,
Ці десять центів – на дзвінок,
Щоб міг почути тепле слово,
П’ять центів – на «витрати», щоб
Відчути, що щось значиш, знову,
На каву долар – щоб ти зміг
Поспілкуватись після зборів.
Інвестувати мудро так
Для новачка, бо той твій хліб,
Що пустиш по воді сьогодні,
Вернеться тортом, позаяк.