ВІДОМОСТІ ПРО ЗАХОДИ АА, ЩО ПРОВОДЯТЬСЯ В КРАЇНІ ТА РЕГІОНІ

Головна подія лютого традиційна і незмінна ось уже 30 років – 22-24 лютого відбувся святковий Форум, присвячений 30-й річниці створення АА м. Києва.

21 лютого 1989 року офіційно визнаний днем народження руху АА Києва і України. Саме тридцять років назад в цей день місіонер із США анонімний алкоголік Лео К. проводить перше зібрання групи АА в будинку санітарно-медичної освіти на вулиці Чкалова 65.

Лео К., який в січні 1989 року приїздить до Києва, влаштовується консультантом з проблем алкоголізму в психіатричній лікарні імені Павлова. В лікарні він налагоджує робочі контакти з професійними працівниками, які бажають ознайомитись з програмою Анонімних Алкоголіків 12 Кроків, знайомиться з пацієнтами лікарні, які на той час проходили лікування від алкоголізму та вважалися безнадійними алкоголіками.

Перше зібрання групи проходило в присутності чотирьох алкоголіків, які свого часу проходили лікування в психіатричній лікарні та заступника головного лікаря-нарколога з наркологічної лікарні по вулиці Качалова Яблонського Едуарда Леонідовича, який доклав значних зусиль для становлення руху АА в Києві та Україні. Ведучим цього зібрання був Лео К. Перша група АА Києва мала назву «Искренность». 6 березня 1989 року Лео К. організовує другу групу АА «Контакт».

В травні 1989 року завдяки зусиллям перших членів груп та інформації про рух АА в наркологічних установах і публікації в газеті «Вечірній Київ» кількість членів в двох групах АА становить біля 20 осіб.

У серпні 1989 року до Києва приїздить група Анонімних Алкоголіків із США для обміну досвідом з АА Києва. Після цього візиту на приватні адреси членів груп АА прибувають посилки з першими книгами та брошурами на російській мові.

У вересні 1989 року в Києві розпочинає роботу третя група АА «Велика книга».

Лютий 2019 року. У Регіоні АА Київ функціонує більше 30 груп: 24 знаходяться безпосередньо у м. Києві, а ще 8 – у населених пунктах – смт. Глеваха, м. Ірпінь, м. Бровари, м. Бориспіль, м. Біла Церква, смт. Бородянка, смт. Боярка, м. Фастів та дві групи у м. Чернігові, одна – у м. Прилуки.

22-24 лютого 2019 року в передмісті Києва – Пущі-Водиці проходили заходи АА присвячені 30-тій річниці створення руху АА м. Києва. На цей захід зібралося більше чотирьох сотень учасників – членів АА з тридцяти трьох міст України, Польщі, Білорусії, Литви, Латвії, Естонії, Молдавії, Казахстану, членів, членів дружніх спільнот Ал-Анон і ДДА. В якості почесних гостей на відкритті Форуму були присутні давні друзі АА Києва – провідні спеціалісти міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, представники телекомпанії Київ. Серед іноземних представників слід відзначити члена Ради Обслуговування АА Польщі повірника класу А – Анджея Форми.

Гості почали активно прибувати уже в п’ятницю 22 лютого. В п’ятницю було проведено три зібрання АА. Проте головні події розгорталися наступного дня – в суботу 23 лютого. В цей день після реєстрації проводилося урочисте відкриття Форуму. В залі панувала піднесена святкова атмосфера – привітання, подарунки, радість на обличчях людей та дух АА в залі. Протягом дня відбулося вісім зібрань АА, при чому одночасно проходили по два-три зібрання в різних приміщеннях. На завершення дня була проведена вікторина з історії АА, святковий концерт і вечір відпочинку. В завершальний день святкового Форуму були проведені три зібрання АА, розіграш лотереї та урочисте закриття.