Сила моменту тепер. Екгарт Толле.

БУТИ ТУТ І ТЕПЕР:

Увесь негатив у нашому житті – від накопичення психологічного часу та заперечення теперішнього.

Хвилювання, тривога, напруга, стрес, переживання – усі підвиди страху – викликані надміром майбутнього й браком теперішнього.

Почуття провини, гнів, жаль, образа, злість й інші форми непрощення виникають через надмір минулого й брак теперішнього.

Більшість людей не вірить, що можна досягнути такого стану, де взагалі буде відсутній негатив як такий.

Але саме на такий вид звільнення вказують всі духовні вчення. Це справжня обіцянка спасіння, але не в ілюзорному майбутньому, а Тут і Тепер. Не існує спасіння в часі. Ми не можемо звільнитися у майбутньому. Присутність у Тепер – ключ до свободи, тож бути вільними ми можемо бути тільки зараз.  Те, що ми називаємо «нашим життям», краще окреслити, як «життєву ситуацію».

Минуле й майбутнє належать до психологічного часу. Щось у минулому пішло не так, як ми хотіли, і ми не приймаємо цього, і чинимо опір тому, що є зараз. Надія дає нам силу рухатись далі, але надія також утримує нашу увагу на майбутньому.

Постійна сфокусованість на майбутньому цементує наше заперечення миті Тепер, а заодно відчуття нещастя.

Забудемо про життєву ситуацію хоч на деякий час, звернемо увагу на життя. Наша життєва ситуація існує в часі.

Наше життя існує у цей момент. Наша життєва ситуація – продукт розуму. Наше життя – реальність. Стежка, що веде до життя, зветься Тепер. Звузимо наше життя до теперішнього моменту. У житті може бути безліч проблем – більшість життєвих ситуацій і є проблемами – але задумайтесь, чи маєте якісь проблеми у цю мить? Не завтра, не через десять хвилин, а зараз. Тому, як тільки випадає нагода, ми звільняємо простір для життя, схованого під життєвими ситуаціями.

Використовуйте ваші відчуття на повну силу. Будьте там, де ви є. Розгляньтесь довкола Просто дивіться, не інтерпретуйте побачене. Помічайте світло, форми, кольори, текстури. Помічайте мовчазну присутність кожної речі. Помічайте простір, що дозволяє всьому просто бути. Прислухайтесь до звуків, не оцінюйте їх. Прислухайтесь до тиші, яка схована під звуками.

Торкніться чогось – будь-чого – і визнайте факт його існування, його Буття. Спостерігайте за ритмом вашого дихання, відчуйте повітря, що входить і виходить, відчуйте життєву енергію, яка тече у вашому тілі. Дозвольте бути тому, що є, всередині й зовні. Дозвольте оцьому всьому Є довкола бути. Пірнайте в Тепер.