ВІДОМОСТІ ПРО ЗАХОДИ АА, ЩО ПРОВОДЯТЬСЯ в РЕГІОНІ та КРАЇНІ

14 квітня 2019 р. проходило зібрання VІІІ Конференції Служб Регіону АА Київ. Це – найбільш значуща і відповідальна подія у житті Спільноти АА на Київщині у цьому році. Кожна група АА, яка делегувала своїх представників на Конференцію, повинна була б інформувати їх про вимоги до делегатів, можливі напрямки їх діяльності (служіння), порядок роботи Конференції, її склад, тощо. Доцільно було б обговорити ці питання з іншими делегатами, які знайомі з правилами Конференції, заздалегідь. Актуальні питання, що пропонуються розглянути на Конференції, повинні були розглянуті на робочих зборах груп. На Конференцію запрошувалися представники груп Регіону АА Київ, які були вибрані на робочих зборах груп, а також дублери цих представників. Серед головних вимог, які викладені у Положенні про Конференцію Служб Регіону АА Київ, і пред’являлися до делегатів Конференції були:

делегат Конференції від групи вибирається на термін три роки з щорічним підтвердженням його повноважень. Побажання до кандидатури делегата: поточний термін безперервної тверезості не менше 2-х років і досвід служіння на групі АА. Дублер делегата вибирається на тих самих підставах, що й основний делегат. Якщо основний делегат немає можливості прийняти участь у Конференції, або в засіданнях Ради Регіону АА Київ, тоді його обов’язки виконує дублер.

– кожен делегат повинен ретельно готовитись до виконання своїх зобов’язань, а саме:

а) бути добре ознайомленим з основною літературою АА, такою, як Анонімні Алкоголіки, Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій, Дванадцять Концепцій Служіння і Керівництво по Служінню, при необхідності перечитати їх заново;

б) вивчити запропонований порядок денний Конференції в світлі розуміння принципів АА, і впевнитись, що він (делегат) добре уявляє собі питання і проблеми, що порушені в ньому;

в) обговорити порядок денний Конференції на своїй групі та зі своїми друзями в АА, для того, щоб прибути на Конференцію підготовленим, представляючи як думку Групи АА загалом, так і свої власні погляди на питання, що виносяться на Конференцію;

г) ознайомитися з основними Документами Конференції – Положення про Конференцію Служб Регіону АА Київ і Керівництво по Службах Регіону АА Київ, порядком роботи Конференції, її складом, при потребі обговорити ці питання з іншими делегатами, які знайомі з правилами Конференції.

Що ж насправді відбувалося на зібранні VIII Конференції Служб Регіону АА Київ. На Конференцію прибули делегати, які не були ознайомлені з основними документами Конференції – Положення про Конференцію Служб Регіону АА Київ і Керівництво по Службах Регіону АА Київ літературою АА, погано орієнтувалися в Традиціях АА і Концепціях Служіння АА. Натомість, частина представників груп, була твердо впевнена, що їх на групі вибрали делегатами і Конференції повинна погодити вибір кожної із груп. Номінальне це так і відбувається, проте є вимоги до делегатів, які викладені вище, відповідно, якщо делегат не відповідає вимогам, Конференція може не затвердити вибір групи. При цьому, відповідальність за невдалий вибір групи лежить повністю на групі, а не на Конференції.

Часті твердження окремих представників груп, які звучали на засіданні Конференції та продовжують звучати на засіданнях комітетів та Ради Регіону, що вони (представники) повинні відображати думку групи при прийнятті рішень, протирічать нашому Положенню, в якому чітко і однозначно зафіксовано: члени Служб Конференції Регіону голосують згідно з власним сумлінням. Крім того, згідно Третьої Концепції Обслуговування. всі вибрані претенденти на служіння наділені правом приймати рішення. («Мы должны доверять нашим служащим в отношении свободы выбора, иначе эффективное управление будет невозможно»).

25-26 травня 2019 року в Києві проходив міжнародний семінар «12 Концепцій – Програма Служіння АА». Пропонуємо звіт одного із спікерів цього семінару – Влодека із регіону АА Люблін (Польща).

Сонячний весняний ранок. В аеропорту «Бориспіль» у Києві мене зустрічає усміхнене обличчя Лілії – новообраного координатора Регіону АА Київ для контактів з Польщею. Через годину приземлиться літак із Катовіце з другим польським спікером – Адамом – на борту. Це – черговий семінар з циклу семінарів цього року, які регіон АА Катовіце проводить спільно з регіон АА Люблін. Після Кроків і Традицій настав час обмінятися досвідом в служінні, на основі Дванадцяти Концепцій АА.

Сердечність і турбота друзів з України змушує нас почувати себе як вдома. Це враження ще більше підкріплюється відкриттям, яке ми робимо під час семінару. Незважаючи на багато відмінностей: культурних, мовних чи хоча б у розмірах наших Спільнот, у нас є подібні, а іноді навіть однакові проблеми в служінні. І, як і у цілому АА, ці проблеми в основному пов’язані з незнанням, нерозумінням або просто нехтуванням нашими принципами. Обговорюючи по черзі всі Концепції (кожній з яких передувало представлення польських та українських спікерів), ми намагалися надати конкретні приклади їх використання (а точніше невикористання) у щоденному служінні. Згідно з приказкою, ми найкраще вчимося на помилках.

Багато часу ми витратили на обговорення основної ідеї Концепцій, яка полягає в перекладанні відповідальності за Спільноту: від Груп, через, можливо, Інтергрупи, до Регіонів, і до Національної служби. І також певних принципів, яких нам слід дотримуватися, щоб забезпечити, щоб ця передача відбувалась демократично та відповідно до волі всієї Спільноти. В українських умовах це виглядає дещо інакше (порівняно з польскими), оскільки в регіоні немає Інтергруп, та групи об’єднуються безпосередньо в Регіон. Але принципи залишаються тими ж самими.

В якості основи та гарантії гарного виконання служіння в АА, ми визнали необхідність духовного пробудження тих, хто служить, на кожному рівні структури АА. Це спричиняє наявність певних бажаних рис, які Біл У. широко описав у нарисі «Лідерство в АА – завжди важлива потреба», що є частиною опису Дев’ятої Концепції. Риси, які визначають, чи стане той, хто служить, справжнім лідером і «людиною довіри», чи буде базувати своє служіння на своєму его та потребі в пануванні.

Багато запитань із залу стосувалося стосунків між Радою Повірників та Радою Фундації, звичайно, стосовно їхніх українських відповідників (Українська Рада обслуговування і Правління Українського центру обслуговування). Виявляється, проблема двовладдя, яка так недавно викликала смути в нашій (польській) Спільноті, не оминула наших друзів зі сходу. І так само, у цьому випадку рішення міститься у Трьох наших Заповітах та досвіді Спільноти. Але звичайно, без хороших особистих стосунків та взаємної довіри жодних, навіть найкращих, принципів недостатньо.

Незважаючи на напружений графік, нам вдалося заощадити час на швидку екскурсію містом у компанії чудових господарів. Багато з них ми побачимо в серпні у Катовіцькому палаці «Сподек», на нашому великому святі, яким буде «Зліт 45-ліття АА в Польщі». Це був дуже «духовний» час, багатий на нові дружні стосунки, новий досвід, враження та нові знання про Концепції, настільки сильно корисні у служінні.

З вдячністю – Влодек, регіон АА Люблін