Дванадцять рекомендацій на тверезі і приємні свята

Наближаються Новорічні Свята – багато з нас очікують їх з радістю.

Рік, який минає, дає можливість задуматися над вкладом у нашу тверезість – над тим, що кожен з нас зробив для АА і для своєї родини.

Алкоголь стає туманним спогадом, до якого не маємо найменшого бажання повернутися. І це нам вдалося зробити завдяки зібранням АА та завдяки довгих дискусій. На перших кроках свої перші кроки в тверезості, працюючи зі спонсором та обговорюючи свій досвід з іншими членами АА – ми починаємо відкривати сенс в нашій дорозі до тверезості.

Маючи в собі це нове, що навіть складно окреслити самим, ми намагаємось це переказати тим, які тільки починають до нас приходити. Перед ними мабуть ще довга дорога. Перед ними може менш радісні свята та спогади. Вони є тільки на початку. Можемо бути з ними не тільки на зібраннях АА. Не дозволимо, щоб самотність та страх були єдиним святковими спогадами. Тому що цю турботу ми отримали раніше, від наших приятелів з АА.

 1. Заплануй собі додаткові зібрання АА та зустріч з приятелями із Спільноти АА на святковий період.  Домовся з кимось, хто хотів би піти на зібрання АА вперше.
 2. Будь активним у служінні АА, запропонуй себе на роль ведучого та допоможи при підготовці до зібрання та після зібрання – у прибиранні приміщення.
 3. Приєднайся до тих, хто має задуми на спільне тверезе проведення часу у цей період. Якщо тебе паралізує несміливість, візьми із собою когось, хто є в АА ще менше часу а ніж ти.
 4. Носи із собою список телефонних номерів інших осіб з АА. Коли охопить тебе бажання випити, або опинишся у ситуації, коли хтось почне намовляти тебе на випивку, щоб у тебе була змога негайно зателефонувати до когось з одужуючих алкоголіків.
 5. Свята без алкоголю?!!! Але ж так! Насправді – це складно собі уявити! Однак багато з одужуючих вже мають за собою досвід проведення не одних свят! Довідайтесь, де і хто в твоїй околиці влаштовує безалкогольні святкові зустрічі, на Різдвяну коляду, Новий Рік, або ж бал карнавал чи просто вечірку.
 6. На першому році тверезості краще відмовитися від участі у всіх святкуваннях, на яких буде алкоголь, якщо маєш найменші побоювання або відчуваєш неспокій – пригадай собі яких кмітливих аргументів ти використовував коли випивав? Використай тепер цей свій талант в інший спосіб, то у що немає такого гостини/вечірки, яке було б важливіше за твоє життя.
 7. Якщо тобі все ж таки прийдеться бути присутнім на святкуванні де будуть подавати алкоголь, обов’язково перед цим поїсти та прихопити із собою льодяники або шоколад.
 8. Не починай від сьогоднішнього дня переживати наближення спокус святкових баталій – Живи днем сьогоднішнім.
 9. Не засиджуйся вдома, роздумуючи на самоті. Використай вільний час на перегляд фільмів, читання давно придбаних книжок, а можливо це є той час для того щоб відвідати музей чи театр.
 10. Не засмучуйся та не панікуй. Пам’ятай, що один святковий день також має лише 24 години.
 11. Якщо у тебе немає коштів щоб придбати подарунок – подаруй себе – свою привітність, свою любов, свої вміння та таланти.
 12. “Духовне пробудження, в результаті виконання цих Кроків”… Це саме той час, для реалізації свого 12-го Кроку – присвятити його іншому, який все ще страждає…

Те, чого раніше ми так сильно бажали і у що ми колись НЕ вірили – виявилось абсолютно можливим.