ПРОГРАМА В ДІЇ, ВИВЧАЄМО ТРАДИЦІЇ

Традиції АА не являються чарівною стороною їх діяльності. Вони являються керівництвом для новачків. Вони огороджують шлях для недосвідчених і необережних. Вони опускають людину з небес на землю і підводять її до реальності. Вони говорять: «Зверни увагу на те, що підказує досвід, інакше ти накличеш на себе неприємності»

 

ДЕСЯТА ТРАДИЦІЯ

 

«Анонімні Алкоголіки не займають позицій щодо Проблем поза їхньою спільнотою, аби ім’я АА ніколи не було осоромлене публічною полемікою» 

 

 1. Чи своїми поведінкою або висловлюваннями я справляю інколи враження, що насправді існує якась «офіційна позиція АА» в таких питаннях, як наприклад: отримання консультацій чи не отримання консультацій в лікарів та психіатрів; госпіталізація чи відсутність госпіталізації; вживання чи невживання вітамінів; відвідування чи невідвідування церкви; влада локальна чи державна; легалізація марихуани; можливий вплив перебування в ув’язненні на процес тверезості; приймання чи неприймання заспокійливих засобів;
 2. Чи можу я щиро поділитися своїм власним досвідом щодо вищезазначених питань, не справляючи враження, що я висловлюю «офіційну позицію АА»?
 3. Який досвід в історії АА став імпульсом до формування Десятої Традиції?
 4. Чи відтоді, як я в АА, я сам переживав щось подібне?
 5. Як би виглядало функціонування АА, якби не ця традиція? Що сталося б зі мною?
 6. Чи в ледь помітний спосіб – може навіть несвідомо – я розтрачуюся в цій чи в якійсь подібній Традиції? В який спосіб я можу виразити дух цієї Традиції в моєму житті поза Спільнотою? В Спільноті?

 

ОДИНАДЦЯТА ТРАДИЦІЯ

 

«Наш зовнішній ефект тримається на залученні, а не рекламі; ми повинні завжди зберігати особисту анонімність щодо преси, радіо та відео»

 

 1. Чи буває, що я вихваляю нашу Спільноту так нав’язливо і з таких засліпленням, що замість приваблювати до неї людей, відштовхую їх?
 2. Чи завжди я піклуюся про те, щоби тримати в таємниці інформацію, яка була довірена мені як учаснику АА?
 3. Чи зважаю я на те, аби не виявляти будь-кому і з будь-якого приводу прізвищ учасників АА навіть в межах Спільноти?
 4. Чи соромлюся я того, що є одужуючим – чи таким, що вже одужав, алкоголіком?
 5. Що б змінилося в АА, якби ми не керувалися принципами, зазначеними у Одинадцятій Традиції? Що сталося б зі мною?
 6. Чи якість тверезості, якої я досягнув, настільки висока, що алкоголік, який все ще страждає, міг би захотіти подібного життя і для себе?

 

ДВАНАДЦЯТА ТРАДИЦІЯ

 

«Анонімність становить духовну основу всіх наших Традицій, нагадуючи нам завжди про першість принципів перед особистими амбіціями»

 

 1. Чому перевага спільного добра всіх учасників АА над добром однієї людини служить мені самому? Що сталося б зі мною, якби спільність перестала існувати?
 2. Якщо я не довіряю людям, які зазвичай працюють в службах АА, чи хотів би я, щоб хтось був уповноважений наставити їх на правильний шлях?
 3. Чи з моїх суджень про інших учасників Спільноти і озвучених на їхній рахунок коментарів можна було б помилково зробити висновок,що прагнення кинути пити не є єдиною причиною належності до АА?
 4.  Чи намагаюся я інколи з’ясувати, чи якась група АА підпорядковується моїм нормам поведінки, замість керуватися власними?
 5. Чи я особисто відповідальний за допомогу моїй групі у досягненні її головної мети? В чому полягає моя роль?
 6. Чи моя поведінка віддзеркалює принципи, закладені в Шостій Традиції, чи я їх заперечую?
 7. Чи роблю я все, що в моїх силах, аби підтримувати АА фінансово?
 8. Чи я нарікаю на поведінку деяких учасників АА – особливо тих, які отримують плату за роботу для Спільноти? А сам я є таким мудрим?
 9. Чи завдання для АА я виконую так, щоб залишитися в злагоді навіть із власним сумлінням? Чи дійсно це так?
 10. Чи мої висловлювання завжди віддзеркалюють принципи, закладені в Десятій Традиції, чи я також можу надавати аргументи критикам та противникам АА?
 11. Чи свою належність до АА я повинен тримати в таємниці, чи повинен розкривати її в приватній розмові,якщо знаю, що це може допомогти іншому алкоголікові ? Чи образ АА в моєму представленні настільки привабливий, що може залучити до Спільноти інших алкоголіків?
 12. Яке значення має моя власна особа з-посеред більш ніж двох мільйонів учасників АА у всьому світі?