Передмова до першого видання

Ця Передмова є такою, як вона з’явилася у першому накладі першого видання у 1939 році.

Ми, члени товариства «Анонімні Алкоголіки» — це більше сотні чоловіків і жінок, які одужали від, здавалось, безнадійного стану розуму та тіла. Показати іншим алкоголікам точно, як саме ми одужали — це головна мета цієї книжки. Сподіваємося, що для них ці сторінки будуть такими переконливими, що не буде потреби шукати інших підтверджень. Ми думаємо, що цей опис нашого досвіду допоможе всім краще зрозуміти алкоголіка. Багато хто не може збагнути, що алкоголік — це дуже хвора людина. І, крім того, ми впевнені, що наш спосіб життя має свої переваги для всіх.

Важливо, щоб ми залишалися анонімними, тому що на даний час нас надто мало, щоб справитися з величезною кількістю особистих прохань, які можуть виникнути після цієї публікації. Будучи переважно діловими людьми або фахівцями, у такому разі ми не змогли б належно виконувати свої професійні обов’язки. Ми хотіли б, щоб було зрозумілим, що наша робота з алкоголіками — це діяльність, якою ми займаємося у свій вільний час.

Коли хтось пише або говорить публічно про алкоголізм, ми наполягаємо, щоб кожний член нашого Товариства уникав називати своє особисте ім’я, а представляв себе, як «член товариства Анонімних Алкоголіків».

Ми дуже серйозно просимо пресу також поважати це прохання, бо інакше ми опинимося у дуже скрутному становищі.
Ми не є організацією у звичайному розумінні цього слова.

У нас немає жодних вступних або обов’язкових внесків. Єдиною вимогою для членства є щире бажання кинути пити. Ми не пов’язані з будь-якою певною вірою, сектою чи віросповіданням, і не протиставляємо себе будь кому. Ми просто бажаємо бути корисними для тих, хто страждає.

Нам було б цікаво почути тих, кому допомогла ця книжка, зокрема тих, хто почав роботу з іншими алкоголіками. Нам би хотілося бути корисними у таких випадках.

Будемо раді вітати звернення від наукових, медичних і релігійних товариств.

Анонімні Алкоголіки