Пам’ ятка про ротацію

Принцип ротації

Ротація – зміна довірених осіб на всіх рівнях служіння в АА / Керівництво: Група АА, там, де все починається, с. 22 /

У членів АА часто виникає питання, наскільки важливо міняти довірених осіб для стабільної роботи і процвітання групи АА.

Традиційно склалося так, що ротація на посадах в АА допомагає алкоголікам, котрі обіймали ці місця, «не приростати » до посади.

У більшості випадків, після виконання функцій протягом виборного терміну, члени АА виконують будь-які інші функції з обслуговування »/ Керівництво для груп АА GSO с.4 /. Під час служіння вони готують своїх заступників (також обраних на робочому зібранні групи). У разі виходу основного виконавця по ротації, заступник може зайняти дану посаду, тому що він практично підготовлений. (Це рішення виноситься робочим зборами групи). На місце заступника, що звільнилося вибирається хтось із новачків групи. Такий принцип в служінні дуже сприяє підтримці його тверезості.

Так усуваються особистості проблеми; обмежується зростання чиєїсь влади або престижу; члени групи, задіяні в служінні по максимуму і неї залежать від чийогось думки. Служіння іншим – велике щастя і всі члени групи повинні мати рівні можливості обслуговувати групу. Навіть якщо ти полюбив групу, якій служиш, добре робиш свою роботу, гориш бажанням, маєш час і кваліфікацію і група підтримує тебе, то догляд за ротації допоможе бути «справжнім кроком вперед в духовному зростанні – кроком здобуття смирення» (Керівництво для груп АА GSO с.

«Заслужений діяч» групи з розумінням ставитися і не ображається на те, що позбувся свого становища. Він стає виразником колективної думки групи, але не править за мандатом, а веде своїм особистим прикладом (Традиція ІІ, книга 12 Кроків х 12 Традицій, с. 151).

Якщо ж група «підкоряється» «кровавому диякону», який переконує всіх, що без його досвіду група не обійдеться, і постійно наполягає його переобранні «і тут в групі виникають серйозні проблеми», вони ростуть як сніжний ком (книга 12 Кроків х 12 Традицій, с. 149).

Світовий досвід підказує, що є два шляхи вирішення проблеми: або група розпадається або призначаються вибори. Зазвичай групова свідомість бере верх.