Медичний погляд на АА

Від часів першого схвалення доктором Сілквортом Анонімних Алкоголіків, медичні товариства в усьому світі висловили нам свою підтримку. Нижче ми наводимо уривки з коментарів лікарів, присутніх на щорічних зборах 1944 року, Медичного Товариства штату Нью-Йорк, де була прочитана доповідь про АА:

Д-р Фостер Кеннеді, невролог: «Ця організація Анонімних Алкоголіків закликає до двох найбільших резервів сили, які відомі людям — релігії та інстинкту об’єднання з своїми друзями … «інстинкту стадності». Я думаю, що представники нашої професії мусять мати позитивне бачення цієї великої терапевтичної зброї. Якщо ми не зробимо цього, то ми будемо засуджені за емоційну стерильність і за втрату віри, яка зрушує гори, без якої медицина мало що може зробити».

Д-р Ґ. Кірбі Колліер, психіатр: «Я відчув, що АА — це група для своїх, і їх найкращі результати можуть бути досягнуті лише при своєму власному керівництві, як результат їхньої філософії. Будь-яка терапевтична чи філософська процедура, яка може засвідчити норму видужання 50-60%, мусить заслуговувати на нашу увагу».

Д-р Гаррі М. Тібоут, психіатр: «Як психіатр, я багато думав про відношення моєї спеціальності до АА, і прийшов до висновку, що наша особлива функція дуже часто може полягати у підготовці шляху для пацієнта щодо прийняття будь-якого способу лікування чи сторонньої допомоги. Тепер я збагнув працю психіатра, як завдання зламати внутрішній опір пацієнта, щоб те, що є у середині нього, розквітло так, як це відбувається завдяки дії програми АА».

Д-р В.В. Бауер, виступаючи від імені Американської Асоціації Лікарів в 1946 році на телеканалі NBС, сказав: «Анонімні Алкоголіки не є запальними фанатиками і не є спільнотою проти алкоголю. Вони знають, що вони ніколи не можуть пити. Вони допомагають іншим людям з подібними проблемами … У цій атмосфері алкоголік часто переборює свою надмірну зосередженість на собі. Привчаючись покладатися на вищу силу і поринаючи в роботу з іншими алкоголіками, він залишається тверезим день за днем. Дні складаються у тижні, тижні — у місяці і роки».

Д-р Джон Ф. Стауффер, головний психіатр відомої лікарні у Філадельфії, розповідаючи про свій досвід з АА., сказав: «Алкоголіки, які потрапляють тут до нашої Філадельфійської лікарні, зазвичай не мають змоги оплатити свого лікування, і АА — у великій мірі найкраще, що ми можемо їм запропонувати. Навіть серед тих, хто іноді знову повертається до нас, ми помічаємо глибокі зміни в особистості. Ви б ледве впізнали їх ».

У 1949 році Американська Асоціація Психіатрів звернулася з проханням, щоб один із ветеранів Анонімних Алкоголіків підготував доповідь, яка була б виголошена того року на щорічних зборах Асоціації. Це було зроблено, і доповідь була і надрукована в «Американському журналі з психіатрії» у листопаді 1949 року.

(Цю доповідь можна придбати за номінальною вартістю у вигляді брошури через групи АА або за адресою: Р.О. Вох 459, Grand Сеntral Station, New York, NY, 10163, під заголовком: «Три доповіді Білла В. до Медичних Товариств», раніше вона називалася: «Білл про алкоголізм», а ще раніше — «Алкоголізм — хвороба».)