LXVI Конференція по Загальному обслуговуванню АА у США/Канаді.

17-23 квітня цього року у м. Нью-Йорк (США) проходила LXVI Конференція по Загальному обслуговуванню АА у США/Канаді.
Вперше в якості спостерігачів на такому впливовому заході прийняли участь наші делегати.

Пропонуємо вашій увазі доповідь міжнародних делегатів про участь в роботі LXVI Конференції.

LXVI Конференція по Загальному обслуговуванню АА у США/Канаді відбулася 17-23 квітня цього року у м. Нью-Йорк, США, і у ній прийняли участь 93 делегати з усіх АА-областей США і Канади, 25 довірених осіб-членів Ради Обслуговування та корпорацій Всесвітнє Обслуговування АА і Грейпвайн а також 16 співробітників Офісу Загального Обслуговування АА у Нью-Йорку та Грейпвайну. На Конференцію також були запрошені два делегати від АА в Україні, у якості спостерігачів – Юрій Т., Дрогобич, та Михайло А., Київ.

Девізом (темою) Конференції був «Наш духовний спосіб життя: Кроки, Традиції та Концепції».

Конференція почалася у неділю, 17 квітня, о 10:00, після реєстрації та поселення учасників, та закінчилася у суботу, 23 квітня, прощальними виступами довірених осіб, які ротувалися. Після конференції відбулося зібрання Ради Обслуговування США/Канади, на якому українські спостерігачі також були присутніми.

Робота у комітетах почалася у перший же день Конференції, зі спільних зібрань відповідних комітетів Ради та комітетів Конференції.
Юрій Т. відвідав об’єднані зібрання комітетів Порядку Денного, Довірених Осіб та Співпраці з Професіоналами. А Михайло А. був присутнім на таких зібраннях Комітетів з Інформування Громадськості та Літературному Комітеті.
У понеділок та вівторок праця продовжилася у комітетах Конференції.
Юрій був на зібраннях Комітету з Інформування Громадськості та Комітету Співпраці з Професіоналами,  а Михайло відвідав зібрання Фінансового Комітету, Комітету Довірених Осіб та Літературного Комітету.
Звіти про роботу Комітетів на протязі Конференції та обговорення і прийняття рішення по їх пропозиціям продовжувалися з середи по п’ятницю.

З понеділка по середу на загальних зібраннях виступали з короткими службовими звітами про стан справ у своїй області делегати Конференції.

У вівторок, після обіду, була організована екскурсія для усіх учасників Конференції до Офісу Загального Обслуговування АА і офісу Грейпвайна, які відкрилися знов нещодавно після декількох місяців реконструкції та ремонту.

Також у середу відбулися семінари, на яких відбувся «мозковий штурм» учасників Конференції по чотирьох основних темах:
1. Як покращити внутрішній та зовнішній зв’язок у АА?
2. Як збільшити розмір пожертвувань та інших доходів у АА?
3. Як зменшити витрати?
4. Як зробити більш кращою та ефективною структуру АА?

Результати роботи цих семінарів вилилися у пропозиції та рекомендації, які у цей та наступні дні обговорювалися та приймалися на загальних зібраннях Конференці.

За цей тиждень було заслухано та обговорено 12 презентацій-докладів на заздалегідь задані теми, які цікавлять спільноту АА у США/Канаді.

Протягом Конференції декілька разів відбувалися зібрання АА, на яких делегати та інші учасники Конференції ділилися своїм досвідом, переважно розповідаючи свої історії. Також декілька разів відбувалася сесія «Що в тебе на думці?», де учасники розповідали про свої почуття і враження від Конференції.

Ну і, звичайно, під час Конференції звітувалися усі служби АА та відбувалася ротація і вибори нових членів Комітетів і служб. Також відбулося багато інших важливих подій, зустрічей та зібрань. Але, мабуть, головне, що відчувалося весь цей час – це справжній дух АА, який, у тому числі, забезпечувався процедурою та порядком проведення Конференції.

АА у США/Канаді прийняло за основу процедури так званий Кодекс Роберта (з деякими виключеннями та змінами), який призваний скерувати хід зібрання Конференції таким чином, щоб були забезпечені усі основні принципи АА, щоб кожна думка могла бути почутою, кожне рішення було прийнято свідомо та в дусі справжньої демократії та взаємної поваги. Це, на мою думку, те, над чим нам ще потрібно працювати та переймати досвід, який існує в АА у таких «просунутих» спільнотах, як АА у США/Канаді.

Треба додати також, що під час Конференції за ініціативою наших спостерігачів були проведені декілька дуже важливих зустрічей. Це, насамперед, зустріч з генеральним менеджером Грегом Т., де ми намагалися більш детально проінформувати його про стан та розвиток справ у АА в Україні. Нам була виказана повна підтримка та домовлено про подальші зустрічі у скайпі. Також у Офісі у Нью-Йорку була проведена зустріч з директором по ліцензіям Девідом Р., на якій було прийнято офіційне рішення та розпочата процедура видачі довгоочікуваних ліцензій на російськомовну літературу – «АА дорослішає», «Як це бачить Білл», «Доктор Боб та славні ветерани» та «АА» з історіями. Окрім цього була виказана повна підтримка Українському АА у процесі перекладу і отримання ліцензій на україномовну літературу, в першу чергу – «АА» 4-го видання, у тому числі з українськими історіями.
На зустрічі з головним редактором Грейпвайну Елбіном З. нами була обговорена можлива концепція нашого журналу «Джерело», та отримана інформація про розвиток Грейпвайну у найближчий час.

Ще відбулося багато подій, про які неможливо розповісти у короткому звіті. Ми плануємо прийняти участь у проведенні різних зібрань АА, у тому числі службових, на яких будемо намагатись донести досвід, який ми отримали цього квітня у Нью-Йорку, до широкого загалу членів та служб АА.

На закінчення дозвольте виказати велику подяку усій спільноті АА у можливості приймати участь у такій події, як LXVI Конференція по Загальному обслуговуванню АА у США/Канаді.

Спостерігачі від України Юрій Т. і Михайло А.