+38 (044) 384-22-09
+38 (094) 928-92-09

Дванадцять Кроків Анонімних Алкоголіків

Крок перший:

«Ми визнали, що ми були безсилими перед алкоголем, що наше життя стало некерованим.»

Кому хочеться визнати повну поразку? Визнання безсилля — перший крок до звільнення. Відношення покірності до тверезості. Розумова одержимість плюс фізична алергія. Чому кожен член А.А. мусить опуститися на дно?

Читати далі …

 

Крок другий:

«Прийшли до віри, що Сила, могутніша за нас, може повернути нам здоровий розум.»

У що ми можемо вірити? А.А. не вимагає віри: Дванадцять Кроків є лише порадами. Важливість неупередженості. Різноманітність шляхів до віри. А.А., як Вища Сила. Стан розчарування. Перешкоди байдужості та упередженості. Втрачену віру знайдено в А.А. Проблеми інтелектуальності і незалежності. Правильне та неправильне мислення. Самовпевненість. Непокірність — характерна риса алкоголіків. Крок Другий — відправна точка до здоров’я. Правильне ставлення до Бога.

Читати далі …

 

Крок третій:

«Прийняли рішення передати свою волю і своє життя під опіку Бога, як ми розуміли Його.»

Крок Третій нагадує відкривання замкнених дверей. Як нам впустити Бога у своє життя? Ключем є бажання. Залежність, як шлях до незалежності. Небезпека самовпевненості. Передача нашої волі Вищій Силі. Неправильне використання сили волі. Необхідне тривале особисте напруження, щоб підкоритися Божій волі.

Читати далі …

 

Крок четвертий:

«Зробили ретельну та безстрашну моральну інвентаризацію самих себе.»

Як інстинкти можуть перевищувати властиву їм функцію. Крок Четвертий — спроба виявити наші перешкоди. Основна проблема крайностей в інстинктивних потягах. Неправильна моральна оцінка може привести до почуття провинності, величності або звинувачення інших. Поряд з перевагами треба відзначити недоліки. Самовиправдання небезпечне. Бажання провести оцінку дає світло та нову впевненість. Крок Четвертий — початок життєвої практики. Спільними рисами емоційної незабезпеченості є тривога, гнів, жаль до самого себе й депресія. Оцінка переглядає зв’язки. Значення старанності. Читати далі …

 

Крок п’ятий:

«Визнали перед Богом, перед собою та іншою людиною справжню природу своїх помилок.»

Дванадцять Кроків випускають повітря з «я». Крок П’ятий — важкий, але необхідний для тверезості і душевного спокою. Визнання — давня практика. Без відвертого визнання вад мало хто міг залишатися тверезим. Що нам дає Крок П’ятий? Початок справжнього єднання з людиною і Богом. Позбавитися відчуття самотності, отримати прощення і дати його; навчитися покірності, набути чесності і реалізму щодо себе. Необхідність цілковитої чесності. Небезпечність вагання. Як вибрати довірену людину? Результатом є спокій і усвідомлення Бога. Єдність з Богом і людиною готує нас до наступних Кроків.

 

Крок шостий:

«Були повністю готові до того, щоб Бог усунув всі ці вади характеру.»

Крок Шостий необхідний для духовного росту. Початок довічної роботи. Визначення різниці між прагненням до мети і вдосконаленням. Чому треба не припиняти зусиль. «Готовність» є найголовнішою умовою. Необхідність дії. Затримка небезпечна. Непокірність може бути фатальною. Точка, в якій ми відмовляємося від обмежених цілей і прямуємо до волі Бога відносно нас.

 

Крок сьомий:

Покірно попросили Його усунути наші недоліки.

 


Крок восьмий:

Склали список усіх людей, кому ми заподіяли кривду, і сповнились бажанням відшкодувати всім їм завдані збитки.

 


Крок дев’ятий:

Особисто відшкодовували заподіяну цим людям кривду, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або іншим.

 


Крок десятий:

Продовжували робити особисту інвентаризацію, і коли ми були неправі, відразу визнавали це.

 


Крок одинадцятий:

Шляхом молитви і медитації шукали покращення свого свідомого контакту з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про пізнання Його волі щодо нас і силу виконати її.

 


Крок дванадцятий:

Отримавши духовне пробудження, в результаті виконання цих Кроків, ми намагалися донести цю звістку до алкоголіків і застосовувати ці принципи в усіх своїх справах.

 


 

Викладені принципи є порадником на шляху до прогресу.
Ми прагнемо скоріше до духовного прогресу, ніж до духовної досконалості.