Додаток

Доповідь від групи лікарів в АА

Враховуючи той факт, що ця тема включає в себе важливі медичні рішення, групі лікарів, які є членами АА, та двом лікарям, які є друзями АА, було запропоновано переглянути цю брошуру.

Деякі члени AA повинні вживати призначені ліки за наявності серйозних медичних проблем. Однак , прийнято вважати, що зловживання призначеними ліками та іншими медичними препаратами може становити загрозу для досягнення і збереження тверезості. Можливо мінімізувати загрозу рецидиву, якщо врахувати наступні пропозиції:

• Жоден член АА не повинен «грати роль лікаря»; всі медичні консультації та лікування повинні проводитись кваліфікованим лікарем.

• Активна участь у програмі одужання АА є основним захистом від алкогольних рецидивів.

• Будьте абсолютно чесними з вашим лікарем і собою стосовно того, як ви приймаєте ваші ліки. Повідомте вашого лікаря, якщо ви пропустите прийом ліків або приймете більше медичних препаратів, ніж призначено.

• Поясніть вашому лікареві, що ви більше не вживаєте алкоголь і намагаєтеся вести новий спосіб життя в одужанні.

• Нехай ваш лікар дізнається одразу, якщо у вас є бажання прийняти більше ліків або якщо ви відчуваєте побічні ефекти від медичних препаратів, які змушують вас почувати себе гірше.

• Якщо ви відчуваєте, що ваш лікар не розуміє ваших проблем, розгляньте можливість прийому у лікаря, який має досвід у лікуванні алкоголізму.

• Дайте вашому лікареві копії брошури «Член AA – Медикаменти та Інші Ліки».

З перших днів існування Анонімних Алкоголіків стало зрозумілим, що багато алкоголіків мають тенденцію ставати залежними від інших речовин, окрім алкоголю. Були трагічні випадки, що ставалися з алкоголіками, які боролися за те, щоб досягти тверезості тільки для того, щоб набути серйозну проблему з іншою речовиною. Знову і знову члени АА описували лякаючі та загрозливі для тверезості епізоди, які могли бути пов’язані зі зловживанням ліками або іншими речовинами.

Досвід показує, що хоча деякі призначені ліки можуть бути безпечними для більшості не- алкоголіків, коли приймати їх відповідно до інструкцій лікаря, цілком можливо, що вони можуть вплинути на алкоголіка іншим чином. Часто дійсністю є те, що ці речовини створюють залежність, настільки ж руйнівну, як і залежність від алкоголю. Добре відомо, що багато заспокійливих препаратів мають в організмі людини дію, схожу з дією алкоголю. Коли ці препарати використовуються без медичного нагляду, може легко розвинутися залежність.

Багато членів АА, які приймають ліки, що продаються без рецепта або не призначені лікарем, виявили властиву алкоголіку схильність до зловживання ними. Ті члени АА, які вживали «вуличні» наркотики, від марихуани до героїну, виявили властиву алкоголіку схильність ставати залежними від інших препаратів. Цей список продовжується і буде подовжуватися з розробкою нових препаратів.

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, якщо ви вважаєте, що прийом ліків може бути корисним або необхідним.

Примітка для медичних працівників

Співпраця з професійним співтовариством є метою Анонімних Алкоголіків з самого їх початку. Професіонали, які працюють з алкоголіками, розділяють спільну з Анонімними Алкоголіками мету: допомогти алкоголіку кинути пити та вести здорове, продуктивне життя.

Як зазначалося у вступі, деякі члени АА повинні приймати призначені ліки. Однак, наш досвід показує, що неправильне використання призначених лікарських препаратів, може ставити під загрозу досягнення і збереження тверезості. Пропозиції, представлені в нашому вступі, пропонуються як допомога чле-нам АА знайти правильний баланс і звести до мінімуму ризик рецидиву.