Читати літературу АА

Кажуть, що люди найкраще пізнають речі, коли бачать їх, відчувають на дотик або сприймають на слух, сюди можна віднести й читання, яке підсилює ефективність такого пізнання.

Є багато хороших публікацій про алкоголізм, але є й не дуже хороші. Для багатьох із нас було корисно читати різну літературу. Але АА і не підтримує, і не заперечує чужих публікацій. Ми просто пропонуємо свої.

Навіть ті пияки, які ніколи не вдавалися до читання, годинами зосереджено вивчають матеріали АА. Це безсумнівно найкращий спосіб збагнути широку одностайність усієї мудрості АА замість окремих чуток. Є вісім книжок АА і три брошури, приблизно такого ж формату, як ця книга.

Анонімні Алкоголіки
Це базовий підручник узагальненого досвіду АА.

Як ми знаємо, АА є наслідком появи цієї книги, яка вперше була підготовлена майже сотнею алкоголіків, що навчилися жити тверезими, допомагаючи один одному. Після кількох років тверезості вони записали те, що робили, і дали своєму звітові цю назву. Тоді наша Спільнота почала називатися Анонімні Алкоголіки.

У цій книзі першопочатковий досвід АА детально викладається тими, хто спочатку пережив, а потім описав його. Це найважливіша книга для всіх нас, у якій зібрані основні положення АА, і ми читаємо й не раз перечитуємо її. Більшість членів дістають примірник відразу ж по приході в АА, тому черпають фундаментальні ідеї АА безпосередньо з її джерела, а не з других чи третіх рук.

Члени часто називають Анонімні Алкоголіки «Великою Книгою», але вони не порівнюють її з будь-яким священним писаняям. Її першодрук (у 1939 р.) був зроблений на дуже цупкому папері, тому вона виявилася на диво товстою і була жартома названа Великою Книгою.

Перші 11 основних розділів були написані Біллом В., співзасновником АА. Вона також містить особисті історії багатьох членів АА, написані ними самими, та кілька додатків.

У початковий період АА, коли у світі було лише декілька груп АА, деяким людям було достатньо прочитати цю книжку, щоб стати тверезими. Вона й дотепер діє так само на деяких проблемних пияків у віддалених частинах світу або на морских кораблях.

Регулярні читачі книги кажуть, що повторне читання відкриває багато глибших значень, які не можна зрозуміти при першому побіжному перегляді.

Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій
У цій книзі, також написаній Біллом В., ще глибше обговорюються основи АА. (Її іноді називають «Дванадцять на Дванадцять».) Члени, які хочуть серйозно вивчити програму видужання в АА, використовують її в поєднанні з Великою Книгою.

Будучи написаною через 13 років після Анонімних Алкоголіків, ця менша за обсягом праця пояснює принципи поведінки в АА, як індивідуальної, так і групової. Дванадцять Кроків (порад щодо особистого самовдосконалення) були дещо коротше розглянуті у Великій Книзі; групові принципи – Дванадцять Традицій – викристалізувалися в результаті спроб і помилок після того, як була опублікована перша книга. Вони характеризують даний рух і роблять його унікальним – неподібним до інших товариств.

Анонімні Алкоголіки дорослішають
Ця коротка історія описує, як Спільнота започаткувалася і зростала на протязі перших 20 років свого існування. Вона розповідає, як маленька група мужніх, тоді, здавалося, безнадійних пияків – з усіма мінусами – нарешті надійно сформувалася як світовий рух з визнаною ефективністю. Це захоплююче читання для багатьох із нас, яке служить черговою допомогою в нашому одужанні.

Як це бачить Білл
Це збірка, яка складається з найбільш змістовних заміток Білла В., вибраних із його обширного листування та з інших письмових джерел . Алфавітний предметний перелік із номерами сторінок вказує будь-якому проблемному пиякові на тему, яка його цікавить.

Доктор Боб і Добрі Старі Ветерани
Сповнена подій історія життя співзасновника АА переплітається зі спогадами про ранній період АА на Середньому Заході, переважно зі слів перших членів.

«Передай це далі»
Ця біографія співзасновника АА має підзаголовок «Історія Билла Вілсона та Як Послання АА Досягло Світу». Вона також відслідковує розвиток Спільноти та містить 39 фотографій з історії АА.

Досвід, Сила і Надія
П’ятдесят шість історій з перших трьох видань Великої Книги.

Щоденні роздуми: Книга роздумів членів АА для членів АА
Члени АА розмірковують про улюблені цитати з літератури АА. Читання на кожен день року.

Повірили…
Це збірка версій 75 членів щодо «Сили, могутнішої за нас», із підзаголовком «Духовний досвід АА, пережитий її окремими членами індивідуально». Вони охоплюють різні думки: від ортодоксальних релігійних тлумачень до гуманістичних і агностичних поглядів.

АА у в’язниці: ув’язнений з ув’язненим
Зібрання 26 історій (декотрі з них раніше були надруковані в журналі А А Ґрейпвайн), в яких своїм досвідом діляться чоловіки та жінки, які познайомилися з АА, коли знаходились у в’яз-ниці.

Брошури
Багато брошур і листівок із різних аспектів АА, частина з яких адресована групам з особливими інтересами, публікуються корпорацією Світових Служб АА (AA World Services, Inc). Усі вони ретельно підготовані під пильним наглядом представників АА з США і Канади, щоб представляти якнайширшу одностайність думки в АА. Неможливо зрозуміти всі напрацювання АА без ознайомлення з усіма цими публікаціями.

Окрім того, Генеральний Офіс по Обслуговуванню АА (AA General Service Office) раз у три місяці видає інформаційний бюлетень Box 4-5-9, декілька періодичних проспектів, а також звіт про щорічну Генеральну Конференцію по Обслуговуванню АА.

Багато членів АА починають і закінчують кожний день спокійною хвилиною, коли вони читають літературу АА. Вивчення книжок і брошур АА є «зібранням у друку» для багатьох її членів. Такого обсягу інформації про АА та ідей, що її надихають, ви не знайдете більше ніде. Уся література АА закладає мислення, яке відводить від чарки, тому багато членів АА завжди носять із собою якусь друковану продукцію АА, не лише тому, що читання її може допомогти відвернути думку про чарку, але й тому, що вона може дати підтримку й розвагу для душі у хвилини дозвілля. Літературу АА, якої не виявилось на зборах, можна замовити безпосередньо, звернувшись за адресою: Box 459, Grand Central Station, New York, NY 10163, USA. В Україні літературу АА можна замовити в Українському Центрі Обслуговування АА: тел.: +38-096-527-87-52, +38-099-928-93-78, +38-093-573-03-55; e-mail: aa.ua.gso@gmail.com; www.aa.org.ua.

АА Ґрейпвайн
Щомісяця свіжа збірка поглядів і гумору АА виходить у цьому журналі, тоді як нові історії щотижня з’являються на сайті aagrapevine.org. Майже всі статті, малюнки і карикатури, створені членами АА, і ці їх внески є безкоштовними.
В друкованій версії, інтернеті чи в аудіо, журнал містить оглядові статті, ілюстровані оповідання, новини про АА, листи від членів АА з усього світу та надихаючі історії з досвіду (не вірші).

La Vina публікується раз у два місяці для іспаномовних членів АА. Індивідуальну передплату та інші опції Ґрейпвайн можна замовити, якщо прямо написати на адресу: Grapevine, PO Box 16897, North Hollywood, CA 91615, USA, або через веб-сайт www.aagrapevine.org.