Білл У.


Білл УІЛСОН /Вільям/ /Bill (William Griffith) WILSON/ (26.11.1895 — 24.1.1971),

Американський бізнесмен, один із засновників товариства «Анонімні Алкоголіки», і мабуть недарма його ім’я знаходиться у переліку 20-ти найвидатніших винаходів 20-го століття.

У п’яному мареві та у часи просвітлення він не зупинявся у пошуках подолання власної жаги до алкоголю. Видатні люди та бізнесмени, священники та меценати кожен стверджував щось своє, оберігаючи свої канони… А Білл У. власне вдалося об’єднати, а точніше знайти “золоту середину” та описати свій та інших одужуючих алкоголіків у книзі “Анонімні Алкоголіки”. Книгу почали писати коли кількість одужуючих алкоголіків сягнула більше 100 осіб…. Над книгою працювало 32 особи, серед них лікарі, священники, бізнесмени… Сьогодні на американських сайтах можна знайти чернетки цієї праці, з примітками, та виправленнями.

Було багато спірних думок та тверджень і але й багато спільного… І їх досвід потім переписали у вигляді Програми 12 Кроків.

Вікіпедія говорить, що :
– 12 кроків – програма духовного переорієнтування для залежних від алкоголю. Метою є визнання своєї залежності, апелювання до «вищої сили» для лікування, відшкодування збитку, завданого іншим в результаті залежності і донесення цілющого знання до інших узалежнених. Значною мірою покладається на прийняття «вищої сили» або Бога, який може розумітися по-різному, але це є обов’язковою діючою силою в одужанні.
– Програма «12 Кроків» використовується у роботі груп АА. Як правило, для ефективного опрацювання етапів програми необхідною є наявність досвідченого учасника (спонсора – наставника), здатного роз’яснити принципи кожного кроку.
– На основі програми була створена так звана Міннесотська модель лікування алкоголізму та інших узалежнень, що припускає участь професіонала-психотерапевта як рівного учасника.
– Папа Іван Павло II назвав Програму «12 Кроків» «найдуховнішою Програмою» і всіляко заохочував до її поширення. АА і Програма «12 Кроків» сильно поширені не тільки в католицькому середовищі, але й серед протестантів, а в останні роки почали дуже швидко поширюватися серед православних в Україні, Білорусі та Росії. Дослівно переказують слова Івана Павла ІІ – “Програма має релігійне підґрунтя і вкінці може привести людину до храму” .

P.S. Довідка із Вікіпедії:

“Текст «Преамбули» змінювався безліч разів, але дане формулювання, прийняте Міжнародною Конференцією АА у 1951 році, найкраще висвітлює суть Анонімних Алкоголіків загалом.

Аноні́мні Алкого́ліки – це співтовариство чоловіків та жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою та надією з метою вирішити їхню спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму.

Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Членство в АА не передбачає вступних або обов’язкових платежів; співтовариство утримується завдяки нашим власним добровільним внескам.

АА не пов’язане з будь-якою сектою, релігією, політикою, організацією чи установою; не бажає брати участь в будь-яких суперечках, не підтримує та не виступає проти будь-яких справ.

Основна мета – залишатися тверезими та допомагати іншим алкоголікам досягти тверезості.

Анонімні Алкоголіки – дотримуються права на особистісну Анонімність, що обумовлено традиціями AA, та ніким не керується. Анонімність забезпечує, що ім’я, прізвище, місце роботи, не будуть публічно розголошуватися.

Анонімні Алкоголіки не беруть участі в громадській полеміці, не висловлюють жодної позиції в будь-яких суперечках. Найважливіша мета для учасників, щоб залишитися тверезими і допомогти іншим алкоголікам у досягненні тверезості.