Анонімність у соціальних мережах

G.S.O. отримав численні скарги від членів АА щодо недотримання анонімності в Інтернеті та неналежного використання назви АА.

Традиційно члени АА завжди дбали про збереження анонімності на рівні “громадськості”: преса, радіо, телебачення та кіно; сьогодні це поширюється на Інтернет та цифрові технології.

У перші дні АА, коли до терміна “алкоголік” було прикріплено більше стигми, ніж це відбувається сьогодні, таке небажання ідентифікувати – та оприлюднювати – було легко зрозуміти.

З досвіду ми знаємо, що багато проблемних алкоголіків не можуть звертатися за допомогою до АА, якщо вони бачать/думають, що їх проблему інші можуть обговорити публічно, навіть ненавмисно. Новачки повинні мати можливість звернутися за допомогою до маючи впевненість, що їхні особи не будуть розголошуватися нікому.

Розуміння анонімності.

Анонімність виконує дві різні, але не менш важливі функції:

На особистому рівні анонімність забезпечує захист усіх членів від ідентифікації алкоголіків, захист, який часто має особливе значення для новачків.

На публічному рівні преси, радіо, телебачення, фільмів та інших медіа-технологій, таких як Інтернет, анонімність підкреслює рівність у товаристві всіх членів, ставлячи гальма тим, хто в іншому випадку може використовувати свою приналежність до АА для досягнення визнання, влади, або особиста вигода.

Facebook та інші соціальні медіа

Під час використання цифрових носіїв члени АА відповідають за власну анонімність та анонімність інших. Коли ми публікуємо повідомлення, текст чи блог, ми повинні вважати, що ми публікуємо на загальнодоступному рівні. Коли ми порушуємо нашу анонімність на цих форумах, ми можемо ненавмисно порушити анонімність інших.

Сьогодні Facebook та інші веб-сайти соціальних мереж мають публічний характер. Хоча користувачі створюють облікові записи та використовують імена користувачів та паролі, але ж потрапляючи на сайт, це все одно загальнодоступний засіб, в якому члени АА та не-АА змішуються.

Коли ми використовуємо цифрові медіа, ми відповідаємо за свою анонімність та анонімність інших. Коли ми публікуємо повідомлення, текст чи блог, ми повинні вважати, що ми публікуємо на загальнодоступному рівні. Коли ми порушуємо нашу анонімність на цих форумах, ми можемо ненавмисно порушити анонімність інших.

Поки люди не ідентифікують себе як члени АА, немає конфлікту інтересів. Однак, хто використовує своє повне ім’я та/або прізвище, а часом фотографію з повним обличчям, буде суперечити духу Одинадцятої традиції, яка у Довгій формі зазначає, що “… наші [прізвища] імена та зображення як члени АА, – не повинні транслюватися, зніматися або публічно друкуватися».

Джерело
Служба загальної служби Анонімних Алкоголіків (GSO AA)