За 80 років – книгу Анонімні Алкоголіки перекладено 71 мовою

Вітаю усіх учасників Програми АА.
Цього року виповнюється 80-ть років книзі Анонімні Алкоголіки!

По усій Америці і навіть на Гаваях проводяться регіональні Форуми АА, і усі під єдиним Гаслом. (анг. версія “Our Big Book – 80 Years, 71 Languages”)

80-ть років до нас, її друкували на друкарській машинці, читали, вичитували та перечитували, потім креслили змінювали, щось додавали сперечалися та обговорювали, вчитувалися у думки та сентенції… Її переклали 71 мовою світу!!!
Книгу «Анонімні Алкоголіки» називають ще «Великою Книгою». У спільноті АА? – одужання людей залежних від алкоголю, починається саме з неї. У книзі описується природа виникнення алкоголізму – як смертельної хвороби, породженої комплексом моральних вад залежного. На прикладі досвіду багатьох одужуючих, пропонується за допомогою Програми Дванадцять Кроків виправити ці недоліки та почати повноцінне тверезе життя, беручи за основу духовні принципи.

Вікіпедія каже:
Анонімні Алкоголіки — книга вперше вийшла з друку у 1939 році (фото) — основний текст, в якому викладаються принципи всесвітньо відомої програми подолання алкоголізму. Вона перекладена 71 мовою і поширюється усією нашою планетою, оскільки алкоголізм не визнає кордонів.

Коротка історія А.А.
У 1840 році в місті Балтимор утворилося Вашингтонська Група (товариство). До його складу входили алкоголіки, що намагалися втілити ідеї взаємодопомоги. Дане товариство було дуже активним в політичних і соціальних питаннях, тому через якийсь час до його складу почали входити люди, що не мають відношення до проблеми алкоголізму. І Вашингтонське Товариство перестало вважатися групою взаємодопомоги, оскільки основна діяльність груп почала носити суспільний характер. Наприкінці XIX століття було створено «Спільноту ранніх християн», з якого згодом (початок XX століття) виділилася «Оксфордська група». Її основними завданнями було відродження християнських традицій.

Місцем заснування АА були Сполучені Штати. Ініціатором був біржовий маклер Білл У. (Вільям Гриффіт Вілсон). Другий співзасновник був доктор Боб (Роберт Холбрук Сміт). Його перший день безперервної тверезості 10 червня 1935 року вважається символічною датою народження цього руху.

Історія організації починається з того, як американець Білл Вілсон, який через п’янки в черговий раз потрапив до лікарні, залишився тверезим півроку. Відчуваючи спокусу напитися знову, він став шукати п’яницю, який би потребував допомоги. Білл познайомився з доктором Бобом Смітом, теж алкоголіком. У результаті спілкування у них виникла ідея, що, спілкуючись один з одним, вони можуть протистояти недузі. Так зародилося товариство Анонімних Алкоголіків. З часом таке своєрідне спілкування почало набувати все більш широкого поширення. 10 червня 1935 доктор Боб Сміт випив останній раз алкогольний напій (пляшку пива). В останні роки з’явилися нова затверджена публікація А. А. Всесвітньої служби з історії Товариства Анонімних Алкоголіків (США) книги «Вперед», яка має календар і в ньому, за інформацією 435: «10 червня: останній запій доктора Боба». Дім др. Боба у м. Акрон.

Організаційно корені А. А. бере від груп Оксфорда. Після від’єднання від них близько 1938 року, на той час, ще безіменну групу, учасники якої вирішили записати свої враження. У 1939 році Біл У. з друзями опублікував книгу «Анонімні Алкоголіки» і цк стає назвою нашого товариства.

Книгу «Анонімні Алкоголіки» називають ще «Великою книгою» і цю назву вона повністю виправдовує. Важко переоцінити її важливість для людей залежних від алкоголю, які прагнуть одужати у товаристві АА. У ній розглядається сама природа виникнення алкоголізму лише як смертельного симптому чи скоріше наслідків цілого комплексу моральних вад залежного.
Та вихід є! У книзі, на прикладі досвіду багатьох одужуючих, пропонується за допомогою Програми Дванадцять кроків виправити ці недоліки та почати повноцінне тверезе життя, засноване на духовних принципах та на допомозі іншим.
Станом на початок 2018 року наше товариство А.А. налічує понад 2,5 млн членів і групи А.А. проводять свої зустрічі у 160 країнах нашої планети.

_______________

Хронологія подій:

1934, літо – Доктор Уільям Д. Сілкуорт висловлює Білу У. вердикт «безнадійний алкоголік».

1934, серпень – Еббі Т., друга Біла, перестав вживати алкоголь за допомогою Оксфордських груп.

1934, листопад – Еббі приїдить до Біла  і розповідає свою свою історію.

1934, грудень – Надзвичайний Духовний досвід Біла У. в лікарні Таунс.

1934 р., грудень – 1935 р., травень – Біл У. працює з іншими алкоголіками, але йому не вдається досягти бажаного жодним із них.

1935, травень – Доктор Боб і Біл зустрічаються в Акроні.

1935 р., 10 червня – Остання п’янка доктора Боба. Вважається датою започаткування Анонімних Алкоголіків.

1937 р. – Анонімні Алкоголіки Нью-Йорку відділяються від Оксфордських груп.

1937, листопад – Доктор Боб і Біл, зустрічаючись в Акроні, “підводити підсумки”, – точніше поділитися досвідом що у них разом є Сорок випадків виздоровлення.

1938 р., лютий – Знайомство з Джоном Д. Рокфеллером, молодшим. Він дає 5000 $. І відмовляється подальше фінансувати. Рятуючи цим АА від професіоналізму.
1938, травень – Початок написання книги Анонімні Алкоголіки.

1938, грудень – Написаний Дванадцяти кроків.

1939 – кількість членів в АА досягає 100.

1939, квітень – Опублікована книга «Анонімні Алкоголики» На фото – у червоній та на дешевому папері, вона була досить товста та важка, через це її і прозвали Велика Книга (Big Book). Ця назва актуальна і по сьогоднішній день як в США так і в Україні.

1939 – Огляд Книги, даним доктором Фосдіком.

1939, літо – Анонімні Алкоголіки встановляться повністю самостійністю організацією.

1939, серпень – Доктор Боб і сестра Ігнасія починає роботу в лікарні святого Фоми в Акроні. І в наступні десять років вони зарахували 5000 виздоровлюючих алкоголіків.
1939, вересень – Раптове розширення АА у Клівленді доказує, що АА може розвинутися до дуже великих розмірів.

1939, декабрь – Перша група АА у психіатричній лікарні Роклэнд Стейт, НьюЙорк.

1940, лютий – Перший офіс всемирного обслуговування АА, Візи стрит, НьюЙорк.

1940, лютий – Первий клуб АА, 334 1/2 Вест 24 Стрит, НьюЙорк, НьюЙорк.

1940, лютий – Вечеря у Рокфеллера.

1941, березень – Стаття в Сатедей Івнінг Пост – як величезне визнання АА. Кількість членів до кінця 1941 року зростає  із 2000 по 8000 осіб.