Знайомтесь: АА

Анонімні Алкоголіки – це товариство чоловіків та жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією, щоб вони могли вирішити свою спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму.

Єдиною вимогою для членства є бажання припинити пити. Немає вступних або обов’язкових внесків для членства в АА; ми утримуємо самі себе через наші власні пожертвування.

АА не пов’язане з будь-якою сектою, віросповіданням, політикою, організацією чи установою; не бажає брати участі у ніяких суперечках, не підтримує та не виступає проти жодних справ.

Наша головна мета – залишатися тверезими та допомагати іншим алкоголікам досягти тверезості.

 

АА З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ

Що таке АА?
Анонімні Алкоголіки – це добровільне всесвітнє співтовариство чоловіків і жінок з усіх прошарків суспільства, які зустрічаються разом, щоб досягти та підтримувати тверезість. Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Немає жодних вступних або обов’язкових внесків за членство в АА.

Поточна чисельність
Вважається, що існує близько 115 000 груп і більш ніж 2 100 000 членів у 170 країнах. В Україні нараховується близько 120 груп АА.

Стосунки зі сторонніми установами
Співтовариство прийняло політику «співпраці, але не приєднання» з іншими організаціями, що стурбовані проблемою алкоголізму. Ми не маємо ніякої думки з питань, що не стосуються АА, і як не підтримуємо, так і не виступаємо проти будь-яких таких справ.

Як підтримується АА
За роки свого існування Анонімні Алкоголіки підтвердили і зміцнили традицію повністю спиратися на власні сили та відмовлятися від пошуку та прийняття вкладів від не-членів Спільноти. Всередині співтовариства сума, яку може пожертвувати будь-який член АА, також обмежена.

Як члени АА підтримують тверезість
Програма одужання в АА передбачає повне утримання. Члени просто тримаються подалі від однієї чарки, кожного разу один день. Тверезість підтримується завдяки обміну досвідом, силами і надіями на зборах групи і завдяки запропонованим Дванадцяти Крокам для одужання від алкоголізму.

Чому Анонімні Алкоголіки «анонімні»
Анонімність – духовна основа АА. Це дисциплінує Товариство, щоб керувати собою, спираючись на принципи, а не на особистості. Ми – спільнота рівних. Ми прагнемо зробити відомою нашу програму одужання, а не осіб, що беруть у ній участь. Анонімність у засобах масової інформації – це страховка для всієї Спільноти АА, особливо для новачків, що їхнє членство в АА не буде розкритим.

На відкриті збори АА може прийти кожен
Будь-хто може відвідувати відкриті збори АА. Вони звичайно складаються з розповідей ведучого і двох або трьох промовців, які діляться своїм досвідом, що стосується їх алкоголізму і їхнього одужування в АА. …Закриті збори з обговореннями – тільки для алкоголіків.

Як починалося АА
АА було започатковано у 1935 р. нью-йоркським біржовим маклером і хірургом з Огайо (обох вже немає серед живих), які були «безнадійними» п’яницями. Вони заснували АА, прагнучи допомогти іншим, хто страждав від алкогольної хвороби, і залишатися тверезими самим. АА зростало з появою автономних груп, спочатку у Сполучених Штатах, а потім і в усьому світі.

Чого АА не робить АА:

 • не надає початкову мотивацію для алкоголіків до одужання…
 • не займається пошуком членів…
 • не займається дослідженнями та не підтримує їх…
 • не веде списків присутніх та не зберігає історій хвороб…
 • не приєднується до «рад» або громадських організацій…
 • не стежить і не намагається контролювати своїх членів…
 • не ставить медичних та психологічних діагнозів та не складає прогнозів…
 • не забезпечує детоксикацію, реабілітацію або послуги з догляду, госпіталізацію, ліки, або будь-яке медичне або психіатричне лікування…
 • не пропонує релігійні служби та не влаштовує відмову підопічного від наставника (чи навпаки)…
 • не бере участі у просвіті про алкоголь…
 • не забезпечує житлом, продовольством, одягом, робочими місцями, грошима чи будь-якими іншими благами і не надає соціального забезпечення…
 • не надає консультацій з сімейних або професійних питань…
 • не приймає ніяких грошей, ніяких внесків з інших, окрім АА, джерел…
 • не надає рекомендаційних листів для умовно-дострокового звільнення, адвокатам, працівникам суду, громадським організаціям, роботодавцям тощо.

 

Як Ви можете знайти АА у Вашому місті
Інформацію про АА у місті Києві та області, Ви можете отримати, подзвонивши по телефону: +38 (044) 384-22-09.
Волонтери в АА будуть раді відповісти на ваші запитання і/або зв’язати вас з тими, хто може допомогти.

Iнформацію про функціонування АА в Україні ви можете отримати звернувшись в офіс ГО УЦО АА:
+38 (096) 527-87-52, +38 (099) 928-93-78, www.aa.org.ua