Чи підходить Вам АА

Ми, члени спільноти, прийшли і залишились в АА тому, що врешті – решт  відмовилися від спроб контролювати своє пиття. Нам дуже не хотілося визнавати той факт, що ми не такі як усі, ми вже ніколи не зможемо випити алкоголь без неприємних наслідків.

Від інших членів АА ми почули, що ми хворі, хоча ми й самі вже давно про це здогадувались! Ми виявили, що багато людей на похмілля так само як і ми страждають від почуття провини, самотності та безнадійності. Ми дізналися, що наші почуття були викликані хворобою яка має назву алкоголізм.

Ми вирішили спробувати подивитися правді у вічі – що алкоголь зробив з нами. Ось деякі питання на які ми намагалися чесно відповісти.

Спробуйте і Ви. Пам’ятайте, що немає нічого ганебного у визнанні того, що у вас є проблема.

Чи бувало так, що Ви вирішували не пити тиждень або місяць, але Вас вистачало тільки на день – два?

Більшість з нас, членів АА, давали найрізноманітніші обіцянки самим собі і своїм сім’ям. Ми не могли їх       дотриматися. Потім ми прийшли до АА. Там нам сказали: ”Просто спробуйте не пити сьогодні”.  Якщо Ви не вип’єте сьогодні, то Ви і не нап’єтеся сьогодні.


Чи хотілось би Вам, щоб оточуючі перестали говорити про те, що Вам потрібно щось робить зі своєю випивкою?

В АА ми нікому не вказуємо, що йому робити. Ми просто розповідаємо про своє пиття, до яких проблем це призвело, і як ми зупинилися. Ми будемо раді допомогти Вам, якщо Ви захочете цього від нас.


Чи намагалися Ви переходити з одного виду випивки на інший, маючи надію, що  це допоможе Вам не напитися?

Ми перепробували різні способи. Ми розбавляли випивку, вживали лише пиво, не пили коктейлів, намагалися пити лише у вихідні. Що б Ви не сказали – ми пробували це також. І коли ми випивали будь-що, що містить алкоголь – ми зрештою напивалися.


Чи доводилося Вам  протягом  останнього  року випивати вранці?

Вам потрібно випити, щоб рухатися далі, або щоб Вас припинило трусити? Це вірна ознака того, що Ви п’єте більше ніж інші.


Чи заздрите Ви тим людям, котрі можуть пити без неприємних наслідків?

Час від часу багато з нас дивувалися, чому ми не схожі на більшість людей, які дійсно можуть пити або не пити.


Чи траплялися у Вас протягом останнього року проблеми через випивку?

Лікарі стверджують, що якщо у Вас проблема з алкоголем і Ви продовжуєте пити, то буде тільки гірше – алкоголізм це хронічна хвороба. Врешті-решт Ви помрете, або опинитеся у закритому закладі до кінця свого життя. Єдина надія – припинити пити.


Чи виникали у Вас через випивку проблеми в сім’ї?

Доки  ми  не  прийшли  в АА, багато хто з нас казав, що до випивки нас підштовхують домашні негаразди або поведінка оточуючих. Ми відмовлялись бачити, що саме наша  випивка  посилювала  усі  неприємності  –  чарка ніколи  не  вирішувала  жодних  проблем.


Чи траплялося так, що випиваючи в компанії, Ви прагнули перехопити додаткові чарки, тому що Вам не вистачало?

Більшість з нас  “трохи приймали”  заздалегідь, якщо очікувалося,  що це буде  “не та”  компанія.  І  якщо би  випивка не була подана досить швидко, ми пішли би у якесь  інше  місце  щоб  випити.


Чи говорили Ви собі, що можете перестати пити у будь-який момент, як тільки захочете, хоча часто напиваєтеся навіть тоді, коли зовсім не збираєтеся цього робити?

Багато хто з нас через оману почали думати, що ми п’ємо тому, що бажаємо цього. Прийшовши до АА ми дізналися, що коли ми починали пити, ми вже не могли зупинитися.


Чи траплялось Вам прогулювали  роботу  або  навчання  через  випивку?

Багато  хто  з  нас  визнає,  що  до  сить  таки  часто  не виходили на роботу, кажучи, що  “захворіли”  –  хоча  насправді  були  п’яні  або  у  похміллі.


Чи траплялись у  Вас  провали в  пам’яті?

Маються на увазі ті випадки,  коли ми пили  протягом годин або днів, яких не можемо пригадати. Прийшовши до  АА,  ми  переконалися,  що  це  –  одна  з  явних ознак прояву  хвороби  алкоголізму.


Чи з’являлося у Вас коли-небудь відчуття, що якби Ви не пили, то Ваше життя було б кращим?

Багато хто з нас починав пити тому, що пиття неначебто покращувало  наше  життя, принаймні ненадовго. На момент приходу в АА ми відчували, що потрапили в пастку. Ми пили, щоб жити, а жили – щоб пити.

Ми були хворі  і втомлені – бути хворими.

 

Тільки Ви можете вирішити, чи потрібно Вам АА.