AA GSO Ukraine №7

Три складових, які містить символ А. А.: 
Одужання  – Єдність –  Служіння

*Вікіпедія говорить, що служіння — це добровільна та безоплатна праця людини, групи, громади на благо інших.

Як новачки ми бачили людей, що віддають свій час, енергію і серце Спільноті АА. Вони виглядали привітними, грамотними та адекватними – і це слугувало нам підказкою, що і ми можемо стати теж такими та будемо робити так само.
Кожний з нас, видужуючих алкоголіків, має внутрішню потребу бути корисному по відношенню до Спільноти А.А.. І ми можемо реалізовувати здобуті знання та навички доносячи сенс наших ідей до алкоголіка, який все ще страждає. Може кожен з нас.
Наша Програма складається з 12 Кроків. Кожний яких є важливим для нашого виздоровлення. І 12-й Крок,є практично нескінченним. Реалізовуючи свій 12-й Крок, ми можемо зробити це різними способами. Як варіант – це Служіння у групі АА або у структурі АА.
Наприклад: деякі мають схильність до роботи в лікарнях або в’язницях, інші – для написання листів або статі, хтось вміє літературно та послідовно словами описати свій шлях до одужання – і це цінно для інформації на радіо. Ще інші – володіють вмінням наставництва брошур, буклетів, плакатів, або обслуговуванню веб сайтів – і все це дуже необхідно для роботи структур АА.
У міру просування нашої тверезості, ми маємо нагоду присвятити себе служінню в АА, а це поширює пізнання кожного про АА, відкрити у собі приховані навички і укріплює особисту тверезість.
Служіння в АА – це також передача іншим того, що дозволило нам розвиватися та бути корисним у дії, і це у свою чергу сприяє розвитку нашої Спільноти. Програма АА – це більше, ніж декларація правил, що допомагають нам жити в тверезості – це направлені дії для одиничних членів АА, груп і служб в кожній структурі АА. Служіння – це фундамент існування АА, як єдиного цілого, і воно необхідне нам. як не вживання алкоголю для тверезості.
Ті з нас. які вирішили служити, можуть розповісти про незвичайні та корисні речі, які вони одержали, занурившись у служіння в АА.

Служіння в групі

Групи створюються щоб реалізовувати 12-ий Крок Програми. Регулярні відвідини й участь в зборах домашньої групи саме по собі і є видом служіння. Хоча й зібрання, поза сумнівом, необхідні для підтримки тверезості.
Любов, взаємодопомога, підтримка та сумісна праця її членів зберігають обличчя групи і дозволяють їй рости. Деякі з нас в змозі індивідуально працювати по 12-ому Кроку, але кожний, що регулярно бере участь в зборах групи, може послужити групі, виконуючи деякі доручення, прийшовши раніше або залишаючись, щоб:

 • повісити девізи АА
 • розкласти літературу
 • розставити стільці
 • зустріти інших, особливо тих, хто прийшов вперше
 • зібрати Сьому Традицію
 • зварити каву або чай
 • помити і прибрати посуд
 • навести лад в приміщенні

Виконання дій трьох останніх пунктів – це велике служіння, що дає дуже багато тому, хто цим займається. Всі ми чули про терапію «миття чашок», що дозволяє справлятися з труднощами у спілкуванні. Роблячи це вперше ми відчуваємо приналежність до групи та потрібність іншим людям. У міру тверезіння ми можемо скористатися пропозицією продовжити служіння в групі або стати згідно Другої Традиції «довіреним слугою». Кожній групі потрібно декількох чоловік, які забезпечують їй відповідальну життєдіяльність.
Представник групи по обслуговуванню представляє групову свідомість в структурах АА. У його обов’язку входить:

 • регулярні відвідини і участь в зборах «домашньої» групи;
 • участь в засіданнях Інтергрупи (відмінне знання думок, переважаючих в групі);
 • донесення досвіду групи до Інтергрупи;
 • донесення до групи інформації з Інтергрупи.

Секретар – координує дії осіб, що займаються служінням в групі, стежить за дотриманням Традицій в групі, представляє групу зовні АА.
Ведучий – дотримуючись Традицій і рішень, прийнятих групою, проводить зібрання.
Касир (скарбник) – займається фінансами групи. Веде облік фінансів. Слідкує за оплатою аренди для проведення зібрань АА. Фіксує поточні витрати та інформує групу про стан фінансових справ.
Більше описано у Зошиті скарбника групи АА >>>
Відповідальний по літературі – забезпечує групу необхідною літературою АА.
Література АА точно описує чим займається кожна із служб. Традиції нагадують про необхідність відвертості при їх виконанні.

Також нагадують, що, займаючись служінням, ми є «довірені слуги», а не керівники. Багато хто може розповісти, як вони з тривогою і невпевненістю починали служити, як допомогло їм служіння справитися з дефектами характеру, допомогло будувати нові відносини з людьми. Ми відчули глибоку потребу у відповідальності. Наша тверезість зміцнювалася з кожним новим дорученням, за яке ми бралися з побоюванням, і це приносило нам відчуття корисності та причетності до життя групи.

Ювілей у серпні відзначають:

– група АА “Дзеркало” – створена 19.08.2001 м.Луцьк, вул.Карпенка-Карого, 5. (монастир)

Вітаємо Ювілярів!

Моменти нашої історії

 • 5 серпня 1992 – було підтвердження(лист) від AAWS (GSO), підписана Луїс Фішер, в якому повідомляється про публікацію книги Дванадцять Кроків і Дванадцять Традицій – українською мовою.
 • 24 серпня 1992 – Лист AAWS (ДСО) від Романа Ч. Цей лист супроводжувалося рукописом перекладу Велика книга Анонімних Алкоголіків. – це були кінцеві зауваження та погодження перед друком українського перекладу Великої Книги Анонімні Алкоголіки.

Нагадування

P.S. Якщо у вас чи вашій групі АА плануються події що заслуговують на уваги та ви хочете поділитися із іншими АА – просимо надсилати на адресу news@aa.org.ua
А також просимо переадресувати дану розсилку в інші групи АА у вашому місті\області, щоб вони теж могли підписатися та отримувати наші регулярні розсилки.
Підписатися можна, відправивши Е-мейл на адресу aa-info@aa.org.ua
Бажано зазначити ваше ім’я, назву вашої групи АА та місто.
З повагою
Голова Правління УЦО АА
Олена С

P.S.S. Усі попередні розсилки знаходяться за цим лінком >>>>>

Інші новини

Святковий Фор... Наші рідні брати та сестри!   Ви ж справді бажаєте зустрітися зі старими друзями та познайомитись з новими? Не пожалійте вкласти в своє одужання час і гроші,
Спікерський в... Дорогі друзі! Група АА «Нивки» запрошує вас на спікерський виступ Ріка з Мілуокі (США). 21 рік тверезості! Спікерський виступ відбудеться у середу, 19 червня 2019. О 19:00
Друзі, запрош... Дата: 10 грудня 2022, суботаМісце: Київ, Печерський узвіз 19, приміщення групи”Фенікс”     9:00 – 10:45 1. Роль групи у моєму одужанні. Досвід організації групи 2. Організація
На групі АА ASA ... Дорогі друзі.   На групі АА ASA додалися ще одні збори – по середах, початок о 19:00.   Назва: A Spiritual Awakening Адреса: Метро “Шулявська”, вул. Довженко,
Семінар «Про... ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ   Дорогі друзі, брати та сестри!   23 – 24 березня 2019 року   Рада Київського Регіону АА та Спільнота АА у
Інтергрупа м.... Інтергрупа м.Рівне за підтримки Ради Обслуговування Волинського регіону запрошує на семінар на тему: “Домашня група” Дата: 01 квітня 2023, суботаМісце: Рівне, вул.Чорновола, 74А (інститут післядипломної освіти)Спікери: Паша (Кременчук),
07.05.2018 запрошу... Дорогі друзі, брати і сестри! 07.05.2018 запрошуємо Вас відсвяткувати разом з нами дворіччя створення групи АА Боярка. Свято відбудеться за адресою:  місто Боярка, вулиця Хрещатик, 83  о
Робота груп н... Шановні учасники групп взаємодопомоги! З 30 грудня 2019 року в заняттях груп в приміщеннях за адресою: вул. Довженка, 2, буде зроблена перерва. Работа груп відновиться 15 січня
Співпраця з н... Друзі, в Житомирській області, у Новоград-Волинському, з’явилися нААші люди. З приміщенням у них поки глухо, але вони горять бажанням працювати з новими членами. Телефонуйте! Житомирська область Новоград-Волинський
Спікерський в... Увага!!! Проїздом зі Штатів! Всім привіт! У найближчий вівторок, 18 червня 2019, на групі “Друг” відбудеться спікерський виступ Джо з Акрона, штат Огайо, США (там народилося АА).